Development - en to el translation catalogue (149 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s
el: %1$s άλλαξε την κατάσταση του σχολίου σε %2$s

en: %s ago
el: %s πριν

en: %s approved | %s approved
el[0]: %s εγκεκριμένο
el[1]: %s εγκεκριμένα

en: %s missed spam, %s false positive | %s missed spam, %s false positives
el[0]: %s χαμένο ανεπιθύμητο, %s εσφαλμένα θετικό
el[1]: %s χαμένα ανεπιθύμητα, %s εσφαλμένα θετικά

en: %s reported this comment as not spam
el: Ο/Η %s ανέφερε το σχόλιο αυτό ως μη ανεπιθύμητο

en: %s reported this comment as spam
el: Ο/Η %s ανέφερε το σχόλιο αυτό ως ανεπιθύμητο

en: (undo)
el: (αναίρεση)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
el[0]: Το <a href="%1$s">Akismet</a> έχει ανακόψει %2$s ανεπιθύμητο σχόλιο.
el[1]: Το <a href="%1$s">Akismet</a> έχει ανακόψει %2$s ανεπιθύμητα σχόλια.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
el[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> έχει προστατέψει τον ιστότοπο σας από <a href="%2$s">%3$s ενοχλητικό σχόλιο</a>.
el[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> έχει προστατέψει τον ιστότοπο σας από <a href="%2$s">%3$s ενοχλητικά σχόλια</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
el: Το <a href="%s">Akismet</a> σταματά τα ανεπιθύμητα σχόλια από το ιστολόγιο σας.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
el[0]: <strong class="count">%1$s ανεπιθύμητο</strong> έχει φραγεί από το <strong>Akismet</strong>
el[1]: <strong class="count">%1$s ανεπιθύμητα</strong> έχει φραγεί από το <strong>Akismet</strong>

en: <strong>Almost done</strong> - activate your account and say goodbye to comment spam
el: <strong>Σχεδόν έτοιμοι</strong>! Ενεργοποιήστε τον λογαριασμό σας και πείτε αντίο στα ανεπιθύμητα σχόλια.

en: API Key
el: Κλειδί API

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Accuracy
el: Ακρίβεια

en: Activate Akismet
el: Ενεργοποιήστε το Akismet

en: Activate your Akismet account
el: Ενεργοποιήστε τον λογαριασμό σας στο Akismet

en: Active
el: Ενεργή

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
el: Το Akismet %s απαιτεί WordPress %s ή νεώτερο.

en: Akismet %s requires WordPress 3.0 or higher.
el: Το Akismet %s προαπαιτεί WordPress 3.0 ή νεότερο.

en: Akismet Configuration
el: Ρυθμίσεις Akismet

en: Akismet Error Code: %s
el: Akismet Κωδικός σφάλματος: %s

en: Akismet FAQ
el: Συχνές Ερωτήσεις Akismet

en: Akismet Setup
el: Ρύθμιση Akismet

en: Akismet Stats
el: Στατιστικά Akismet

en: Akismet Support
el: Υποστήριξη Akismet

en: Akismet Widget
el: Εφαρμογίδιο Akismet

en: Akismet anti-spam strictness
el: Αυστηρότητα στα ανεπιθύμητα του Akismet

en: Akismet caught this comment as spam
el: Συνελήφθη ως ανεπιθύμητο από το Akismet.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
el: Το Akismet σήμανε το σχόλιο ως ανεπιθύμητο κατά τον αυτόματο επανέλεγχο.

en: Akismet cleared this comment
el: Το Akismet καθάρισε το σχόλιο

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
el: Το Akismet καθάρισε το σχόλιο αυτό κατά τον αυτόματο επανέλεγχο.

en: Akismet eliminates the comment and trackback spam you get on your site.
el: Το Akismet εξαλείφει τα ανεπιθύμητα σχόλια και παραπομπές που λαμβάνετε στον ιστότοπο σας.

en: Akismet eliminates the comment and trackback spam you get on your site. Register your email address below to get started.
el: To Akismet εξαλείφει τα ανεπιθύμητα σχόλια και παραπομπές που λαμβάνετε στον ιστότοπό σας. Εγγραφείτε με το email σας για να ξεκινήσετε.

en: Akismet eliminates the comment and trackback spam you get on your site. To setup Akismet, select one of the options below.
el: To Akismet εξαλείφει τα ανεπιθύμητα σχόλια και παραπομπές που λαμβάνετε στον ιστότοπό σας. Για να ρυθμίσετε το Akismet επιλέξτε μια από τις επιλογές παρακάτω.

en: Akismet filters out your comment and trackback spam for you, so you can focus on more important things.
el: Το Akismet φιλτράρει τα σχόλια και τις ανεπιθύμητες παραπομπές για εσάς, ώστε να μπορείτε να εστιάσετε σε περισσότερο σημαντικά θέματα.

en: Akismet has detected a problem.
el: Το Akismet εντόπισε πρόβλημα.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
el: Το Akismet έκανε επανέλεγχο και σήμανε το σχόλιο αυτό ως ανεπιθύμητο

en: Akismet re-checked and cleared this comment
el: Το Akismet επανέλεγξε και καθάρισε το σχόλιο

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s), will automatically retry again later.
el: Το Akismet δεν μπόρεσε να ελέγξει το σχόλιο αυτό (απόκριση: %s). Θα επιχειρήσει πάλι αργότερα.

en: Akismet was unable to re-check this comment (response: %s)
el: Το Akismet δεν κατάφερε να επανελέγξει το σχόλιο αυτό (απόκριση: %s)

en: All time
el: Όλο το διάστημα

en: Always put spam in the Spam folder for review.
el: Πάντα βάζε τα ανεπθύμητα σχόλια στο φάκελο ανεπιθυμήτων για έλεγχο.

en: Awaiting spam check
el: Εκκρεμεί έλεγχος ανεπιθύμητων

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Change
el: Αλλαγή

en: Cheatin&#8217; uh?
el: Κλέβεις ε;

en: Check for Spam
el: Έλεγχος για ανεπιθύμητα

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
el: Επιλέξτε να αφαιρούνται τα χειρότερα ανεπιθύμητα σχόλια αυτόματα ή πάντα να τοποθετούνται στο φάκελο ανεπιθυμήτων.

en: Cleaning up spam takes time.
el: Ο καθαρισμός από τα ενοχλητικά σχόλια χρειάζεται χρόνο.

en: Cleared by Akismet
el: Εκκαθαρίστηκαν από το Akismet

en: Click the Use this Key button.
el: Κλικ εδώ να χρησιμοποιήστε το κλειδί πλήκτρο.

en: Comment History
el: Ιστορικό σχολίων

en: Comment status was changed to %s
el: Νέα κατάσταση σχολίου: %s.

en: Comment was caught by wp_blacklist_check
el: Το σχόλιο σημάνθηκε από το <code>wp_blacklist_check</code>.

en: Comments
el: Σχόλια

en: Connected via Jetpack
el: Συνδεδεμένο με το Jetpack

en: Contact Akismet support
el: Επικοινωνήστε με την υποστήριξη Akismet

en: Copy and paste the API key into the text field.
el: Αντιγραφή και επικόλληση το κλειδί API στο πεδίο κειμένου.

en: Create a new API key with a different email address
el: Δημιουργήστε ένα νέο API κλειδί με μια διαφορετική ηλεκτρονική διεύθυνση

en: Disconnect this account
el: Αποσύνδεση του λογαριασμού

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
el: Προβολή αριθμού ανεπιθύμητων σχολίων που έχει συλλάβει το Akismet

en: Enter an API Key
el: Δώστε ένα API κλειδί

en: Enter/remove an API key.
el: Δώστε αφαιρέστε ένα API κλειδί.

en: Flagged as spam by %s
el: Σημάνθηκε ανεπιθύμητο από %s.

en: Flagged as spam by Akismet
el: Ανεπιθύμητο κατά το Akismet

en: For more information:
el: Για περισσότερα:

en: For more information: %s
el: Για περισσότερες πληροφορίες: %s

en: Get your API key
el: Αποκτήστε το API κλειδί σας

en: History
el: Ιστορικό

en: If you already have an API key
el: Εάν έχετε ήδη ένα API κλειδί

en: If you already know your API key.
el: Εαν γνωρίζετε ήδη το API κλειδί σας.

en: Log in or create an account to get your API key.
el: Συνδεθείτε ή δημιουργείστε λογαριασμό για να αποκτήσετε το API κλειδί σας.

en: Manually enter an API key
el: Χειροκίνητα δώστε ένα API κλειδί

en: Missing
el: Λείπει

en: Network functions are disabled.
el: Οι λειτουργίες δικτύου είναι απενεργοποιημένες.

en: New to Akismet
el: Νέος στο Akismet

en: Next Billing Date
el: Επόμενη ημερομηνία χρέωσης

en: No Subscription Found
el: Δεν βρέθηκε συνδρομή

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll help sort this out.
el: Όχι άγχος! Επικοινωνήστε και θα σας βοήθησουμε να τα καταφέρετε.

en: Note:
el: Σημείωση:

en: On this page, you are able to enter/remove an API key, view account information and view spam stats.
el: Στην σελίδα, μπορείτε δώσετε/αφαιρέσετε κλείδι API, να δείτε τις πληροφορίες του λογαριασμού και τα στατιστικά σας.

en: On this page, you are able to setup the Akismet plugin.
el: Σε αυτή τη σελίδα, μπορείτε να ρυθμίσετε το Akismet πρόσθετο.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
el: Σε αυτή την σελίδα, μπορείτε να δείτε τα στατιστικά των ανεπιθυμήτων που φιλτραρίστικαν στον ιστότοπο σας.

en: Overview
el: Επισκόπιση

en: Past six months
el: Τους τελευταίους έξι μήνες

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
el: Παρακαλώ <a href="%1$s">αναβαθμίστε το WordPress</a> στην τρέχουσα έκδοση, ή <a href="%2$s">υποβαθμίστε στην έκδοση 2.4 του Akismet πρόσθετου</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
el: Παρακαλώ ελέγξτε τις <a href="%s">ρυθμίσεις Akismet</a> και επικοινωνήστε με τον πάροχο σας αν το πρόβλημα παραμένει.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
el: Παρακαλώ επικοινωνήστε <a href="%s" target="_blank">Akismet υποστήριξη</a> για βοήθεια.

en: Please update your payment details.
el: Παρακαλώ ενημερώστε τις λεπτομέρειες πληρωμή σας.

en: Please visit the <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
el: Παρακαλώ επισκεφθείτε στην <a href="%s" target="_blank">Akismet σελίδα λογαριασμού</a> για επαναενεργοποίηση της συνδρομής σας.

en: Re-adding...
el: Επαναπροσθήκη

en: Reactivate Akismet
el: Επανα-ενεργοποίηση Akismet

en: Register Akismet
el: Εγγραφή Akismet

en: Register a different email address
el: Προσθέστε μια νέα ηλεκτρονική διεύθυνση

en: Remove this URL
el: Αφαίρεση του URL

en: Removing...
el: Αφαιρείται...

en: Safe: always put spam in the Spam folder for review.
el: Ασφαλή: πάντα τοποθετησε τα ανεπιθύμητα στον φάκελο Ανεπιθυμήτων για έλεγχο.

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Show approved comments
el: Προβολή εγκεκριμένων σχολίων

en: Show the number of approved comments beside each comment author
el: Εμφάνιζε τον αριθμό των εγκεκριμένων σχολίων δίπλα σε κάθε συντάκτη σχολίων

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
el: Εμφάνιζε τον αριθμό τον εγκεκριμένων σχολίων δίπλα σε κάθε συντάκτη στην σελίδα με την σχολίων.

en: Signup for an account on %s to get an API Key.
el: Εγγραφείτε για έναν λογαριασμό στο %s να αποκτήστε ένα API κλειδί.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
el: Σιωπηλά αφαίρεσε τα χειρότερα και τα πιο έντονα ανεπιθύμητα σχόλια, ώστε να μην τα βλέπω ποτέ.

en: Since 2012, Akismet began using subscriptions for all accounts (even free ones). It looks like a subscription has not been assigned to your account, and we’d appreciate it if you’d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one. Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
el: Από το 2012, το Akismet ξεκίνησε να χρησιμοποιεί συνδρομές για όλους τους λογαριασμούς (ακόμη και για τους δωρεάν). Φαίνεται ότι δεν έχει οριστεί συνδρομή στο λογαριασμό σας, και θα εκτιμούσαμε αν <a href="%s" target="_blank">συνδεόσασταν στο λογαριασμό σας</a> και επιλέγατε μια. Παρακαλούμε <a href="%s" target="_blank">ελάτε σε επαφή με την ομάδα υποστήριξης</a> για οποιαδήποτε ερώτηση.

en: Since you joined us, Akismet has saved you %d hours!
el: Από την εγγραφή σας, το  Akismet σας έσωσε %d ώρες!

en: Since you joined us, Akismet has saved you %d minutes!
el: Από την εγγραφή σας, το Akismet σας γλίτωσε από %d λεπτά!

en: Since you joined us, Akismet has saved you %s days!
el: Από την εγγραφή σας, το Akismet σας έσωσε %s ημέρες!

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
el: Κάποια σχόλια δεν έχουν ακόμη ελέγχθεί για ανεπιθύμητα από Akismet. Έχουν κρατηθεί προσωρινά και θα επανελέγχθουν αυτόματα αργότερα.

en: Spam Blocked
el: Ανεπιθύμητα

en: Spam blocked
el: Ανεπιθύμητο μπλοκαρίστηκε

en: Status
el: Κατάσταση

en: Strict: silently discard the worst and most pervasive spam.
el: Σφιχτή: σιωπιλά αφαιρούνται τα χειρότερα και τα πιο διαχυτικά ανεπιθύμητα.

en: Strictness
el: Αυστηρότητα

en: Subscription Type
el: Τύπος συνδρομής

en: Summaries
el: Σύνολα

en: Suspended
el: Ανεστάλη

en: The Akismet subscription plan
el: Πλάνο συνδρομής του Akismet

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
el: Το κλειδί που δώσατε δεν επαληθεύτηκε διότι δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με akismet.com. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις του διακομιστή σας.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
el: Το κλειδί είναι άκυρο. Βεβαιωθείτε ότι δώσατε έγκυρο κλειδί.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
el: Η κατάσταση συνδρομής - ενεργή, ακυρωμένη ή σε αναστολή

en: There is a problem with your key.
el: Υπάρχει πρόβλημα με τον κλειδί σας.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
el[0]: Υπάρχει <a href="%2$s">%1$s σχόλιο</a> στην σειρά ανεπιθυμήτων προς στιγμή.
el[1]: Υπάρχου <a href="%2$s">%1$s σχόλια</a> στην σειρά ανεπιθυμήτων προς στιγμή.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
el: Δεν υπάρχουν τίποτα στην <a href='%s'>σειρά ανεπιθυμήτων</a> προς στιγμή.

en: Title:
el: Τίτλος:

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites. Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
el: Για να συνεχίσετε την υπηρεσία σας, <a href="%s" target="_blank">αναβαθμίστε σε Enterprise συνδρομή</a>. Εάν έχετε ερωτήσεις, παρακαλώ <a href="%s" target="_blank">ελάτε σε επαφή με την ομάδα υποστήριξης μας</a> για οποιαδήποτε ερώτηση.

en: URL removed
el: To URL αφαιρέθηκε

en: Un-spammed by %s
el: Αποσημάνθηκε από %s

en: Upgrade
el: Αναβάθμιση

en: Use this Akismet account
el: Χρήση του λογαριασμού Akismet

en: Use this key
el: Χρησιμοποίησε αυτό το κλειδί

en: Use this option if you want to setup a new Akismet account.
el: Χρησιμοποιήστε την επιλογή εάν θέλετε να ορίσετε έναν νέο λογαριασμό Akismet.

en: View comment history
el: Ιστορικό σχολίων

en: We can&#8217;t connect to your site.
el: Δεν μπορούμε να συνδεθούμε στον ιστότοπο σας.

en: We cannot process your transaction. Please contact your bank for assistance, and <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
el: Δεν μπορέσαμε να επεξαργαστούμε την συναλλαγή σας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με την τράπεζα σας για βοήθεια, και <a href="%s" target="_blank">ενημερώστε τις λεπτομέρειωςν πληρωμών</a>.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
el: Μπορείτε να βοηθήσετε στην μάχη ανεπιιθυμήτων και αναβαθμίστε τον λογαριασμό σας <a href="%s" target="_blank">συνεισφέροντας ένα συμβολικό ποσό</a>.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
el: Θα πρέπει να δώσετε ένα API κλειδί για να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία στον ιστότοπο σας.

en: You're using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
el: Χρησιμοποιείτε το Akismet σε πάρα πολλές ιστοσελίδες για την Pro συνδρομή σας.

en: You're using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
el: Χρησιμοποιείτε το κλειδί Akismet σε περισσότερους ιστότοπους από όσους επιτρέπεται από την επαγγελματική συνδρομή επιτρέπει.

en: Your Akismet account has been successfully set up and activated. Happy blogging!
el: Ο λογαριασμός σας στο Akismet είναι έτοιμος και ενεργοποιημένος. Καλές δημοσιεύσεις!

en: Your firewall may be blocking us. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
el: Το firewall σας μπορεί να μας μπλοκάρει. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον φιλοξενητή σας και αναφέρετε τον <a href="%s" target="_blank">τον οδηγό μας για τα firewalls</a>.

en: Your subscription for %s is cancelled
el: Η συνδρομή σας για %s είναι ακυρωμένη.

en: Your subscription for %s is suspended
el: Η συνδρομή για %s έχει ανακληθεί.

en: Your subscription is cancelled.
el: Η συνδρομή σας έχει ακυρωθεί.

en: Your subscription is missing.
el: Η συνδρομή σας λείπει.

en: Your subscription is suspended.
el: Η συνδρομή σας ανεστάλη

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> functions.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
el: Ο διαχειριστής του διακομιστή σας έχει απενεργοποιήσει τις PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> συναρτήσεις. <strong>Το Akismet δεν μπορεί να δουλέψει σωστά μέχρι να διορθωθεί αυτό.</strong> Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του διακομιστή ή του τοίχους προστασίας και δώστε τους <a href="%s" target="_blank">αυτή την πληροφορία για τις απαιτήσεις του Akismet</a>.

[ctx: comments]
en: Spam
el: Ανεπιθύμητα
