Twenty Thirteen - en to fi translation catalogue (58 entries)

en: All posts by %s
fi: Kaikki kirjoittajan %s artikkelit

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Näytä kaikki kirjoittajan %s artikkelit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Navigation Menu
fi: Navigaatio

en: %s Archives
fi: Arkisto: %s

[ctx: header image description]
en: Star
fi: Tähti

[ctx: header image description]
en: Diamond
fi: Timantti

[ctx: header image description]
en: Circle
fi: Ympyrä

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Seuraava <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Edellinen

en: <span class="attachment-meta">Published on <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> in <a href="%3$s" title="Return to %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>
fi: <span class="attachment-meta">Julkaistu <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> artikkeliin <a href="%3$s" title="Palaa artikkeliin %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>

en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: Menu
fi: Valikko

[ctx: 1: post format name. 2: date]
en: %1$s on %2$s
fi: %1$s %2$s

en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki artikkelit kirjoittajalta %s

en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: Post navigation
fi: Artikkelien selaus

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat artikkelit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat artikkelit

en: Page %s
fi: Sivu %s

en: Posts navigation
fi: Artikkelien selaus

en: Proudly powered by %s
fi: Voimanlähteenä %s

en: Semantic Personal Publishing Platform
fi: Semanttinen, henkilökohtainen julkaisualusta

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ehkä hakutoiminnosta on apua.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
fi: Hakusi ei valitettavasti tuottanut yhtään tulosta. Yritä uudelleen eri hakusanoilla.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fi: Oletko valmis julkaisemaan ensimmäisen kirjoituksesi? <a href="%1$s">Aloita tästä</a>.

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt

en: View all % comments
fi: Näytä kaikki % kommenttia

en: One comment so far
fi: Yksi kommentti tällä hetkellä

en: Leave a comment
fi: Kommentoi

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Permalink to %s
fi: Kestolinkki: %s

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Newer Comments &rarr;
fi: Uudemmat kommentit &rarr;

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: &larr; Older Comments
fi: &larr; Vanhemmat kommentit

en: Comment navigation
fi: Kommenttien selaus

en: Category Archives: %s
fi: Aihearkisto: %s

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: Yksi kommentti artikkeliin &rdquo;%2$s&rdquo;
fi[1]: %1$s kommenttia artikkeliin &rdquo;%2$s&rdquo;

en: About %s
fi: Tietoja %s

en: Archives
fi: Arkistot

en: Yearly Archives: %s
fi: Arkistot vuoden mukaan: %s

en: Monthly Archives: %s
fi: Arkistot kuukauden mukaan: %s

en: Daily Archives: %s
fi: Arkistot päivän mukaan: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
fi: Näyttää siltä että täällä ei ole mitään. Kokeilepa hakua?

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
fi: Tämäpä on jokseenkin noloa.

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
fi: WordPress-tiimi

en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset kohteelle: %s

en: Tag Archives: %s
fi: Avainsana-arkisto: %s

en: Link to full-size image
fi: Linkki täysikokoiseen kuvaan

en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
fi: Twenty Thirteen vaatii vähintään WordPressin version 3.6. Käytät versiota %s. Päivitä ja yritä uudelleen.

en: Full resolution
fi: Täysi resoluutio

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
fi: Näytetään artikkelien ja sivujen sivupalkissa.

en: Main Widget Area
fi: Ensisijainen vimpainalue

en: Secondary Widget Area
fi: Toissijainen vimpainalue

en: Appears in the footer section of the site.
fi: Näkyy sivuston alatunnisteessa.

note: Description of the plugin/theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
fi: 2013-teema palaa bloggaamisen ytimeen, tarjoten täyden kokoelman erilaisia artikkelimuotoja, joista jokaisella on oma yksilöllinen esitystapansa. Teemassa on useita tyylikkäitä yksityiskohtia: pirteä väriskaala, yhteensopivat otsakekuvat, upea typografia ja ikonit, sekä ulkoasu joka mukautuu kaiken kokoisiin laitteisiin.

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Jatka lukemista %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Not Found
fi: Ei löytynyt
