Twenty Thirteen - en to el translation catalogue (60 entries)

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el[0]: Μία σκέψη στο&ldquo;%2$s&rdquo;
el[1]: %1$s σκέψεις στο &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
el: Η αναζήτηση δεν βρήκε κάτι με τους όρους που θέσατε. Θέλετε να δοκιμάσετε διαφορετικούς όρους;

en: <span class="attachment-meta">Published on <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> in <a href="%3$s" title="Return to %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>
el: <span class="attachment-meta">Δημοσιεύτηκε <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> στη συλλογή <a href="%3$s" title="Return to %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
el: Στην τοποθεσία αυτή δεν βρέθηκε τίποτα. Μήπως να δοκιμάσετε την αναζήτηση;

[ctx: header image description]
en: Star
el: Αστέρια

[ctx: 1: post format name. 2: date]
en: %1$s on %2$s
el: %1$s στις%2$s

[ctx: header image description]
en: Diamond
el: Ρόμβοι

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
el: <span class="meta-nav">&larr;</span> Προηγούμενη

en: View all % comments
el: Δείτε όλα τα % σχόλια

en: Archives
el: Αρχείο

[ctx: header image description]
en: Circle
el: Κύκλοι

en: One comment so far
el: Ένα σχόλιο

en: All posts by %s
el: Όλα τα άρθρα του/της %s

en: Leave a comment
el: Σχολιάστε

en: %s Archives
el: Αρχείο %s

en: Posts navigation
el: Πλοήγηση άρθρων

en: Sticky
el: Μόνιμα 1η σελίδα

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Επόμενη <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
el: ομάδα WordPress

en: Navigation Menu
el: Μενού πλοήγησης

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
el: Έτοιμοι για την πρώτη σας δημοσίευση; <a href="%1$s">Πάμε</a>!

[ctx: Source Sans Pro font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el: off

[ctx: Bitter font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Bitter, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el: off

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Επόμενα άρθρα <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: View all posts by %s
el: Δείτε όλα τα άρθρα του/της %s

en: Menu
el: Μενού

en: Skip to content
el: Μετάβαση σε περιεχόμενο

en: Search Results for: %s
el: Αποτελέσματα για %s

en: Tag Archives: %s
el: Αρχείο ετικέτας %s

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
el: <span class="meta-nav">&larr;</span> Προηγούμενα άρθρα

en: Post navigation
el: Πλοήγηση άρθρων

en: Page %s
el: Σελίδα %s

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Δείτε όλα τα άρθρα του/της %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Semantic Personal Publishing Platform
el: Σημασιολογικό σύστημα ιστοδημοσιεύσεων

en: Proudly powered by %s
el: Κατασκευασμένο με %s

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Nothing Found
el: Κανένα αποτέλεσμα

en: Category Archives: %s
el: Αρχείο κατηγορίας %s

en: Comment navigation
el: Πλοήγηση σχολίων

en: &larr; Older Comments
el: ← Παλαιότερα σχόλια

en: Newer Comments &rarr;
el: Νεότερα σχόλια →

en: Comments are closed.
el: Τα σχόλια έχουν κλείσει.

en: Permalink to %s
el: Μόνιμος σύνδεσμος του %s

en: About %s
el: Σχετικά με %s

en: Secondary Widget Area
el: Δευτερεύουσα περιοχή μονάδων

en: Main Widget Area
el: Κύρια περιοχή μονάδων

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
el: Εμφανίζεται στην πλευρική στήλη σε σελίδες και άρθρα.

en: Link to full-size image
el: Σύνδεσμος προς πλήρες μέγεθος εικόνας

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
el: Συγγνώμη!

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el: Φαίνεται ότι δεν βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Daily Archives: %s
el: Αρχείο ημέρας %s

en: Monthly Archives: %s
el: Αρχείο μηνός %s

en: Yearly Archives: %s
el: Αρχείο έτους %s

en: Full resolution
el: Πλήρης ανάλυση

en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
el: Το Twenty Thirteen προαπαιτεί WordPress έκδ. 3.6 ή νεότερη. Τώρα έχετε την έκδ. %s. Αναβαθμίστε το WordPress και δοκιμάστε πάλι.

en: Appears in the footer section of the site.
el: Εμφανίζεται στο υποσέλιδο του ιστοχώρου.

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Συνέχεια ανάγνωσης %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Not Found
el: Δεν βρέθηκε

note: Description of the plugin/theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
el: Το θέμα 2013 (Twenty Thirteen) κάνει επιστροφή στο ιστολόγιο, με ένα ευρύ φάσμα τύπων άρθρων που προβάλλονται ο καθένας με τον δικό του μοναδικό τρόπο. Το θέμα προτείνει ένα ζωηρό χρωματικό σχήμα με αντίστοιχες πολύχρωμες εικόνες και ειδικά σχεδιασμένα εικονίδια, και διαρρύθμιση που προσαρμόζεται σε κάθε είδους συσκευή, μικρή ή μεγάλη.
