Twenty Fifteen - en to el translation catalogue (63 entries)

en: Published by
el: Δημοσιεύθηκε από

en: View all posts by %s
el: Δείτε όλα τα άρθρα από %s

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
el: Ωπα! Αυτή η σελίδα δε βρέθηκε.

en: Next page
el: Επόμενη σελίδα

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
el: Φαίνεται ότι δεν βρέθηκε τίποτα σε αυτή την τοποθεσία. Μήπως να δοκιμάζατε μια αναζήτηση;

en: Page
el: Σελίδα

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
note: translators: To add an additional character subset specific to your language, translate this to 'greek', 'cyrillic', 'devanagari' or 'vietnamese'. Do not translate into your own language.
en: no-subset
el: χωρίς-υποσύνολο

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
el: Προσθέστε μονάδες εδώ ώστε να εμφανιστούν στην πλευρική στήλη.

en: Social Links Menu
el: Μενού Συνδέσμων Κοινωνικών Δικτύων

en: collapse child menu
el: άνοιγμα υπό-μενού

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Noto Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el: ενεργό

en: Widget Area
el: Περιοχή Μονάδας

en: expand child menu
el: επέκταση του μενού απόγονος

[ctx: Inconsolata font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Inconsolata, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el: ενεργό

[ctx: Noto Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Noto Sans, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el: ενεργό

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
el: Συνεχίστε την ανάγνωση %s

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el[0]: Μια σκέψη σχετικά μέ το &ldquo;%2$s&rdquo;
el[1]: %1$s σκέψεις σχετικά με το &ldquo;%2$s&rdquo;

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el: Φαίνεται ότι δεν βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el: Λυπάμαι, αλλά τίποτα δεν βρέθηκε που ταιριάζει στους όρους αναζήτησης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά με άλλες λέξεις κλειδιά.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
el: Έτοιμοι για την πρώτη σας δημοσίευση; <a href="%1$s">Πάμε</a>!

en: Skip to content
el: Μετάβαση σε περιεχόμενο

en: Nothing Found
el: Κανένα αποτέλεσμα

en: Primary Menu
el: Κύριο μενού

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Proudly powered by %s
el: Κατασκευασμένο με %s

en: Comments are closed.
el: Τα σχόλια έχουν κλείσει.

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Header and Sidebar Background Color
el: Χρώμα Παρασκηνίου Επικεφαλίδας και Πλευρικής Στήλης

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
el: <span class="meta-nav">Δημοσιεύθηκε στο</span><span class="post-title">%title</span>

note: Description of the plugin/theme
en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
el: Το προεπιλεγμένο θέμα 2015 ειναι καθαρό, εστιάζει στο ιστολόγιο, και είναι σχεδιασμένο για σαφήνεια. H απλή τυπογραφία του Twenty Fifteen είναι αναγνώσιμη σε μια ευρεία ποικιλία μεγεθών οθόνης, και είναι κατάλληλη για πολλές γλώσσες. Το σχεδιάσαμε προσέγγιζοντας το με πρώτη σκεψη το κινητο, που σημαίνει ότι το περιεχόμενό σας παίρνει το κέντρο της σκηνής, ανεξάρτητα από το εάν οι επισκέπτες σας φτάνουν από το smartphone, tablet, laptop, ή επιτραπέζιο υπολογιστή.

en: Header and Sidebar Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Επικεφαλίδας και ΠΛάγιας Στήλης

en: Twenty Fifteen requires at least WordPress version 4.1. You are running version %s. Please upgrade and try again.
el: Το Twenty Fifteen απαιτεί τουλάχιστον την έκδοση 4.1 του WordPress. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιείτε την έκδοση %s. Παρακαλούμε αναβαθμίστε και προσπαθήστε ξανά.

en: Base Color Scheme
el: Βασικό Χρωματικό Θέμα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Yellow
el: Κίτρινο

en: Purple
el: Μωβ

en: Pink
el: Ροζ

en: Dark
el: Σκούρο

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
el: Πλήρη μέγεθος

en: Menu and widgets
el: Μενού και μονάδες

en: Featured
el: Επιλεγμένα

en: Blue
el: Μπλε

en: Newer Comments
el: Νεώτερα σχόλια

[ctx: Used before post format.]
en: Format
el: Μορφή

en: Older Comments
el: Παλιότερα σχόλια

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
el: Συντάκτης

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
el: Δημοσιεύτηκε την

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
el: Κατηγορίες

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
el: Ετικέτες

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
el: ομάδα WordPress

en: 1 Comment
el: 1 Σχόλιο

en: % Comments
el: % Σχόλια

en: Search Results for: %s
el: Αποτελέσματα για %s

en: Leave a comment
el: Σχολιάστε

en: Next Image
el: Επόμενη εικόνα

en: Comment navigation
el: Πλοήγηση σχολίων

en: Next
el: Επόμενες

en: Previous Image
el: Προηγούμενη εικόνα

en: Previous
el: Προηγούμενες

en: Applied to the header on small screens and the sidebar on wide screens.
el: Εφαρμόζεται στην επικεφαλίδα στις μικρότερες οθόνες και στην πλάγια στήλη στις πιο πλατιές.

en: Next post:
el: Επόμενο άρθρο:

en: Previous post:
el: Προηγούμενο άρθρο:
