Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (240 entries)

en: * Port 443 tests against googleapis.com, not the SMTP hostname you enter.
tr: * Bağlantı noktası 443 googleapis.com karşı değil girdiğiniz SMTP hostname test eder.

en: .. +%d more
tr: .. ve %d daha fazla.

en: <a href="%s">Configure</a> the plugin.
tr: Eklentiyi <a href="%s">ayarla</a>.

en: <a href="%s">Spoofing</a>, when it results in an SPF violation, will get your message binned. Use your own address as the sender (From:) in <em>every</em> email.</li>
tr: SPF ihlaline sonuçlandığında <a href="%s">sızdırma</a>, binned iletinizi alacak. Gönderen olarak adresinize kullanın (From:) <em>her</em> e-posta.

en: <b style="color:red">Attention!</b> Open the <a href="%1$s" target="_new">%2$s</a>, create <b>%7$s</b> with the values displayed below, and copy the generated %3$s and %4$s here.
tr: <b style="color:red">Dikkat!</b> <a href="%1$s" target="_new">%2$s</a>'u açarak %7$s adımından web uygulaması için hesap oluşturduktan sonra %3$s ve %4$s anahtar kodunuzu buraya yapıştırın.

en: <b>Error</b>: Your email address <b>requires</b> access to a remote SMTP server blocked by GoDaddy. Use a different e-mail address.
tr: <b>Hata</b>: GoDaddy tarafından engellenen bir uzak SMTP sunucusunun e-posta adresi <b>gerektirir</b> erişim. Farklı e-posta adresi kullanın.

en: <b>Warning</b>: If you own this domain, make sure it has an <a href="%s">SPF record authorizing GoDaddy</a> as a relay, or you will have delivery problems.
tr: <b>Uyarı</b>: Bu etki alanına sahipseniz, geçişi olarak bir <a href="%s">SPF kaydı GoDaddy yetkisi</a> var. veya teslim sorunları olacaktır emin olun.

en: <span style="color:green">Postman is configured</span> and has delivered <span style="color:green">%d</span> email. | <span style="color:green">Postman is configured</span> and has delivered <span style="color:green">%d</span> emails.
tr[0]: <span style="color:green">Postman ayarlandı</span> ve <span style="color:green">%d</span> adet emaili başarıyla gönderdi.

en: A port with Service Available <span style="color:red">"No"</span> indicates one or more of these issues:
tr: <span style="color:red">Kapalı</span> port:

[ctx: A relative time as in "five days ago"]
en: %s ago
tr: %s önce

[ctx: A socket is the network term for host and port together]
en: Socket
tr: Soket

[ctx: A testing tool which determines connectivity to the Internet]
en: Connectivity Test
tr: Bağlantı Testi

en: Additional Email Addresses
tr: Ek Email Adresleri

en: Additional Headers
tr: Ek Üstbilgiler

[ctx: Adjust the Postman settings by hand]
en: configure manually
tr: el ile ayarla

[ctx: An Email that has been delivered]
en: Sent Email
tr: Gönderilen e-posta

en: Are you having issues with Postman?
tr: Postman ile alakalı sorununuz var mı?

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

[ctx: As in type used: None]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: Attempt to resend this email]
en: Resend
tr: Yeniden gönder

[ctx: Authentication Type]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: Authentication proves the user's identity]
en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama Ayarları

en: Blind Carbon Copy Recipient(s)
tr: Gizli Alıcı(lar)

[ctx: Button Label]
en: Begin Test
tr: Testi Başlat

[ctx: Button Label]
en: Delete All Data
tr: Herşeyi Sıfırla

en: Carbon Copy Recipient(s)
tr: Karbon Kopya Alıcı(lar)

en: Change the delivery method on the %s!
tr: Teslimat yöntemini değiştirme %s!

en: Choose SMTP or a vendor-specific API:
tr: SMTP veya satıcıya özel API seçin:

en: Click Finish to save these settings, then:
tr: Tamamla butonuna basarak tüm ayarlarınızı kaydedin, sonra:

[ctx: Command to initiate OAuth authentication]
en: Grant OAuth Permission
tr: OAuth Yetki Ver

[ctx: Command to initiate OAuth authentication]
en: Grant permission with %s
tr: %s tarafından izin iste

en: Communication Error [334] - make sure the Envelope From email is the same account used to create the Client ID.
tr: Bağlantı Hatası [334] - gönderen email adresinin OAuth 2.0 email gönderimine izin verdiğinden emin olun.

[ctx: Configuration Input Field]
en: Delivery Mode
tr: Teslimat modu

[ctx: Configuration Input Field]
en: PHP Log Level
tr: Hata Kaydı

[ctx: Configuration Input Field]
en: Recipient Email Address
tr: Alıcı Email Adresi

[ctx: Configuration Input Field]
en: Security
tr: Güvenlik

[ctx: Configuration Input Field]
en: TCP Connection Timeout (sec)
tr: TCP Bağlantı Zaman Aşımı (sn)

[ctx: Configuration Input Field]
en: TCP Read Timeout (sec)
tr: TCP Tanımlama Zaman Aşımı (sn)

[ctx: Configuration Input Field]
en: Username
tr: Kullanıcı Adı

[ctx: Configuration Section Title]
en: Miscellaneous Settings
tr: Diğer Ayarlar

[ctx: Configuration Section Title]
en: Test Your Setup
tr: Kurulumu Test Edin

[ctx: Configuration Section Title]
en: Transport Settings
tr: İçe Aktarım Ayarları

en: Configure the communication with the Mail Submission Agent (MSA):
tr: Kimlik doğrulama metodunu seçip SMTP sunucu ve port bilgilerini giriniz:

en: Configure the delivery audit log:
tr: Teslimat denetim günlüğünü yapılandırın:

en: Connectivity Test
tr: Bağlantı Testi

en: Consolidates details of your setup to aid the author in debugging problems, including: operating system details, WordPress configuration, Postman configuration, network connectivity and your domain's primary MX and SPF records. Your private authorization credentials are masked.
tr: Yazar gibi sorunlar, hata ayıklamaya yardımcı olmak için kurulum ayrıntılarını birleştirir: işletim sistemi ayrıntıları, WordPress yapılandırma, postacı yapılandırma, ağ bağlantısı ve alan adınızın birincil MX ve SPF kayıtları. Özel yetkilendirme kimlik bilgilerinizi maskelenir.

en: Custom Headers
tr: Özel Üstbilgiler

en: Delete All Emails
tr: Herşeyi Sıfırla

[ctx: Delete an item from the email log]
en: Delete
tr: Sil

en: Delete plugin settings
tr: Eklenti ayarlarını sil

[ctx: Description of the email service OAuth 2.0 Application]
en: a Client ID for web application
tr: web uygulaması için Client ID

[ctx: Description of the email service OAuth 2.0 Application]
en: an Application
tr: Uygulaması

en: Diagnostic Test
tr: Tanılama bilgisi

en: Email Address
tr: E-Mail Adresi.

en: Email Log Settings
tr: E-posta günlüğü ayarları

[ctx: Email Test Status]
en: Failed
tr: Gönderilemedi

[ctx: Email Test Status]
en: In Outbox
tr: Gönderilecek

[ctx: Email Test Status]
en: Sending...
tr: Gönderiliyor...

[ctx: Email Test Status]
en: Success
tr: Başarılı

en: Email not reliable? Postman is the first and only WordPress SMTP plugin to implement OAuth 2.0 for Gmail, Hotmail and Yahoo Mail. Setup is a breeze with the Configuration Wizard and integrated Port Tester. Enjoy worry-free delivery even if your password changes!
tr: Email sisteminiz çalışmıyor mu? Postman; Gmail, Hotmail ve Yahoo Mail için OAuth 2.0 destekli ilk WordPress SMTP eklentisidir. Kurulumu ise Kurulum Sihirbazı ve Port Test araçları ile çok basittir. Şifrenizi değiştirseniz dahi kesintisiz email gönderiminin keyfini çıkarın!

en: Enable Logging
tr: Etkinleştir

en: Enable to save a copy of all your emails. Great for troubleshooting or as a backup for messages that get lost. <b>Access the Email Log in the Tools menu.</b>
tr: Tüm e-postalar bir kopyasını kaydetmek için etkinleştirin. Büyük sorun giderme veya kaybolma iletiler için bir yedek olarak. <b>Araçlar menüsünde e-posta günlük erişmek.</b>

en: Enter an Outgoing Mail Server with OAuth2 capabilities.
tr: OAuth2 desteği olan bir Giden Mail Sunucusu belirtiniz.

en: Enter the account username (email address) and password:
tr: Email göndermek için kullanıcı adınızı (ya da email adresi) ve şifrenizi giriniz

en: Enter the email address and name you'd like to send mail as.
tr: Lütfen gönderen email adresi ve ismi belirtiniz.

en: Enter your credentials. Your username is often your email address.
tr: Bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınız genellikle email adresinizdir.

en: Envelope From Address and Message From Address can not be empty.
tr: Zarf gönderici adresi ve ileti gönderen adresi boş olamaz.

en: Error authenticating with this Client ID. [%s]
tr: Hata bu istemci kimliği doğrulama [%s]

en: Error computing your domain root - please enter it manually
tr: Domain adından dizin alınırken hata oluştu - lütfen el ile giriniz

en: Error: Postman is missing a required PHP library.
tr: Postman gerek duyduğu bir PHP kütüphanesine ulaşamıyor.

en: Examine the SMTP Session Transcript if you need to.
tr: İhtiyacınız olması durumunda SMTP Durum Detayını inceleyebilirsiniz.

[ctx: Forge as in a forgery (fake) is made]
en: Forge the From Address
tr: Hatalı 'Kime' adresi

en: Grant permission with the Email Provider for Postman to send email and
tr: Email hizmeti aldığınız servisten Postman'a yetki verinki email gönderebilsin.

en: Having trouble? You can ask for help on our <a href="%1$s" target="_blank">Support Forum</a>. To get the help you need quickly, please post the <a href="%s">Diagnostic Data</a> with your question. You can also check the <a href="%3$s">FAQ</a> and <a href="%4$s">Error Messages</a> pages for answers.
tr: Sorun mu yaşıyorsunuz? Bizim <a href="%1$s" target="_blank">Destek Forumu</a>yardım isteyebilirsin. Hızlı bir şekilde gereken yardımı almak için <a href="%s">Tanı veri</a> soru gönderin. Cevaplar için <a href="%3$s">SSS</a> ve <a href="%4$s">Hata mesajları</a> sayfaları da kontrol edebilirsiniz.

en: If the issues above can not be resolved, your last option is to configure Postman to use an email account managed by your web host with an SMTP server managed by your web host.
tr: Yukarıdaki sorunlar çözülmüş değil, son seçenek postacı web barındırıcınız tarafından yönetilen bir SMTP sunucusu ile web barındırıcınız tarafından yönetilen bir e-posta hesabı kullanacak şekilde yapılandırmak olduğunu.

en: If there is a problem, Postman will give up after %d second. | If there is a problem, Postman will give up after %d seconds.
tr[0]: Eğer bir problem varsa Postman %d saniye sonra vazgeçecek.

en: If you had a working configuration with another Plugin, the Setup Wizard can begin with those settings.
tr: Diğer bir çalışan eklentiniz varsa, Kurulum Sihirbazı tüm ayarlarınızı içeri aktaracaktır.

en: If you write for help, please include the following:
tr: Yardım almak için lütfen tanı bilgisini de foruma yazınız:

en: Image source
tr: Resim kaynağı

en: Increase the timeouts if your host is intermittenly failing to send mail. Be careful, this also correlates to how long your user must wait if the mail server is unreachable.
tr: Eğer sunucunuz email gönderiminde kesintiler yaşıyorsa bu limiti arttırınız. Dikkat, bu durum aynı zamanda sunucunuzun kullanıcı bekletme süresiyle bağlantılıdır.

[ctx: Is it possible to create network connections to the Internet?]
en: Outbound to Internet
tr: Internete Bağlantı

en: Let's get started! All users are strongly encouraged to <a href="%s">run the Setup Wizard</a>.
tr: Haydi başlayalım! Tüm yeni kullanıcılarımıza önerimiz <a href="%s">Hızlı Kurulum Sihirbazını</a> başlatmaları.

en: Log Email and Delete
tr: E-posta giriş, o zaman dökümü

en: Log Level specifies the level of detail written to the WordPress and PHP logfiles. Delivery mode offers options useful for developing or testing.
tr: Loglama Seviyesi WordPress ve PHP için logların detaylı olup olmamasını belirler.

en: Mail Log Entries were deleted.
tr: Posta günlük girdileri silindi.

en: Mail Log Entry was deleted.
tr: Posta günlük girdisi silindi.

[ctx: Main Menu]
en: Actions
tr: Eylemler

[ctx: Main Menu]
en: Troubleshooting
tr: Sorun Giderme

[ctx: Manual Configuration Tab Label]
en: Account
tr: Hesap

[ctx: Manual Configuration Tab Label]
en: Advanced
tr: Ayarlar

[ctx: Manual Configuration Tab Label]
en: Logging
tr: Kereste eldesi

[ctx: Manual Configuration Tab Label]
en: Message
tr: Mesaj

en: Maximum Number of Lines in a Transcript
tr: Transkript boyutu (Toplam satır)

en: Maximum Number of Log Entries
tr: Günlük girişleri sınırlama

en: Name
tr: Adı

[ctx: Name of the Application Callback Domain]
en: Authorized JavaScript origins
tr: Javascript Origins

[ctx: Name of the Application Callback Domain]
en: Website Domain
tr: Callback Domain Adresi

[ctx: Name of the Application Callback URI]
en: Authorized redirect URI
tr: Redirect URI

[ctx: Name of the email service portal]
en: Google Developers Console Gmail Wizard
tr: Google Developer Konsolu

[ctx: Name of the email service portal]
en: Microsoft Developer Center
tr: Microsoft Developer Merkezi

en: Network Settings
tr: Network Ayarları

en: New for v1.6! Email Log
tr: Yeni v1.6 için! E-posta günlüğü

en: No
tr: Hayır

en: No outbound route between this site and the Internet on Port %d.
tr: Bu site ve Internet üzerinde %d bağlantı arasında giden bir yol yok.

en: Note that many WordPress hosts, such as GoDaddy, Bluehost and Dreamhost, require that you use their mail accounts with their mail servers, and prevent you from using others.
tr: Not GoDaddy, Bluehost ve Dreamhost, gibi birçok WordPress ana posta hesaplarını kendi posta sunucularıyla kullanmak ve başkalarının kullanmasını engellemek gerekir.

en: OAuth 2.0 (requires Client ID and Client Secret)
tr: OAuth 2.0 (müşteri kimliği ve istemci gizli gerektirir)

en: OAuth 2.0 authentication requires a Client ID and Client Secret.
tr: OAuth 2.0 metodu işlemi Client ID ve Client Secret (şifre) istemekte.

en: OAuth 2.0 authentication requires a supported OAuth 2.0-capable Outgoing Mail Server, %1$s, and %2$s.
tr: OAuth 2.0 metodu ile gönderim için OAuth 2.0 destekleyen bir Giden Mail Sunucusu, %1$s, ve %2$s.

en: Online Support
tr: Online Destek

en: Outgoing Mail Server Hostname
tr: SMTP Sunucusu

en: Outgoing Mail Server Hostname and Port can not be empty.
tr: Giden Mail Sunucusu (SMTP) ve Port belirtmeniz gerekmektedir, boş bırakılamaz.

en: Outgoing Mail Server Port
tr: SMTP Portu

[ctx: Page Title]
en: Manual Configuration
tr: Manuel Yapılandırma

[ctx: Page Title]
en: Postman Setup
tr: Postman Ayarları

[ctx: Page Title]
en: Postman Setup Wizard
tr: Postman Kurulum Sihirbazı

en: Password
tr: Şifre

en: Password (requires username and password)
tr: Şifre (kullanıcı adı ve parola gerekli)

en: Password authentication (Plain/Login/CRAM-MD5) requires a username and password.
tr: Şifre metodu (Plain/Login/CRAMMD5) için kullanıcı adı ve şifre belirtmeniz gerekmektedir.

en: Please check the <a href="%1$s">troubleshooting and error messages</a> page and the <a href="%2$s">support forum</a>.
tr: Lütfen <a href="%1$s">hata ve sorun çözme sayfası</a> ya da <a href="%2$s">destek forumlarına</a> göz atın.

en: Please consider <a href="%s">leaving a review</a> to help spread the word! :D
tr: Eğer bu ücretsiz ve tatlı hizmetimizi sevdiyseniz <a href="%s">buraya tıklayarak</a><br/> yorum eklerseniz çok seviniriz. Bu sayede birçok insan WordPress için bu yeni servisi tanır! :D

en: Please note that to prevent abuse, many email services will <em>not</em> let you send from an email address other than the one you authenticate with.
tr: Lütfen şunu da not edin, birçok email servisi <em>asla</em> kendi emailizden farklı bir email adına gönderim yapmanıza izin vermez.

en: Plugin data was removed.
tr: Tüm ayarlar sıfırlandı.

en: Port %d can be used for SMTP to %s.
tr: %d portunu kullanarak %s sunucusundan SMTP için gönderim yapabilirsiniz.

en: Port %d can be used to send <b>Gmail</b> with the Gmail API.
tr: Gmail API ile %d portunu kullanarak Gmail ile gönderim yapabilirsiniz.

en: Port %d is open, but not to %s.
tr: %D bağlantı noktası açık, ancak değil %s.

en: Postman Email Log
tr: Postacı e-posta günlüğü

en: Postman can't find any way to send mail on your system. Run a <a href="%s">connectivity test</a>.
tr: Postman sisteminizden email gönderemiyor. Lütfen <a href="%s">buraya tıklayarak</a> bağlantı testi yapın.

en: Postman has delivered <span style="color:green">%d</span> email for you. | Postman has delivered <span style="color:green">%d</span> emails for you.
tr[0]: Postman sizin için <span style="color:green">%d</span> adet email iletti!

en: Postman is <em>not</em> handling email delivery.
tr: Postman email gönderimlerinizdeki aktif eklenti değil.

en: Postman is configured.
tr: Postman ayarlandı.

en: Postman is in <em>non-Production</em> mode and is dumping all emails.
tr: Postacı <em>Olmayan üretim</em> modunda ise ve tüm e-postalar atıyor.

en: Postman is operating in per-site mode.
tr: Postacı site başına modunda çalışıyor.

en: Postman recommends Gmail API configuration on port %d
tr: Postman Gmail API konfigürasyonu için %d nolu portu ayarlamanızı öneriyor.

en: Postman will send mail via %1$s to %2$s using %3$s authentication.
tr: Postman %1$s adresinden %2$s adresine %3$s metoduyla email gönderecek.

en: Postman will send mail via the <b>🔐Gmail API</b> using %s authentication.
tr: Postman emailleri <b>🔐Gmail API</b>'ın %s kimlik doğrulama metodu ile gönderecek.

en: Postman: wp_mail has been declared by another plugin or theme, so you won't be able to use Postman until the conflict is resolved.
tr: Postman başarıyla kuruldu, fakat şu anda farklı bir mail servisi kullanıyorsunuz. Diğer eklentiyi deaktif ediniz.

[ctx: Press this button to Finish this task]
en: Finish
tr: Bitir

[ctx: Press this button to go to the next step]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: Press this button to go to the previous step]
en: Previous
tr: Geri

en: Prevent <b>plugins</b> and <b>themes</b> from changing this
tr: <b>Eklentileri</b> ve <b>temaları</b> bu değiştirmelerini engelleme

en: Remove the Postman X-Header signature from messages
tr: Postacı X-üstbilgi imzası gelen iletileri kaldırma

[ctx: Return to main menu link]
en: Back To Main Menu
tr: Ana Menüye Dön

en: SMTP Session Transcript
tr: SMTP Durum Detayı

en: See <a href="%3$s" target="_new">How do I get a %1$s %2$s?</a> in the F.A.Q. or <a href="%4$s" target="_new">watch our How-To video 📺</a>.
tr: Bkz: <a href="%3$s" target="_new">%1$s %2$s nasıl gidebilirim?</a> SSS veya <a href="%4$s" target="_new">bizim nasıl yapılır video 📺 izlemek</a>.

en: Send The Message
tr: Gönder

en: Send a Test Email
tr: Test Emaili Gönder

en: Send yourself a Test Email to make sure everything is working!
tr: Ve unutmadan kendinize Test Email'i göndererek herşeyin yolunda olup olmadığına bakın!

en: Sending the message:
tr: Email gönderiliyor:

en: Sent
tr: Gönderildi

en: Separate multiple <b>to</b>/<b>cc</b>/<b>bcc</b> recipients with commas.
tr: Virgül ile ayırarak <b>to</b>/<b>cc</b>/<b>bcc</b> bölümlerine fazla kişi ekleyebilirsiniz.

en: Session Transcript
tr: Durum Detayı

[ctx: Short for Authentication]
en: Auth
tr: Kimlik

en: Some hosts redirect mail traffic to their own mail server, breaking authentication and SPF verification. This is revealed by an incorrect server identity.</li>
tr: Bazı ev sahibi kendi posta sunucusuna, kimlik doğrulama ve SPF doğrulama posta trafiğini yeniden yönlendirebilir. Bu bir yanlış sunucu kimlik tarafından ortaya çıkıyor.

en: Specify custom headers (e.g. <code>X-MC-Tags: wordpress-site-A</code>), one per line. Use custom headers with caution as they can negatively affect your Spam score.
tr: Her satıra bir adet olmak koşuluyla özel üstbilgi girebilirsiniz (örn: <code>X-MC-Tags: wordpress-site-A</code>). Özel üstbilgi girmeniz bazen Spam gönderim skorunuzu olumsuz yönde etkileyebilir.

en: Specify the Recipient
tr: Alıcı Belirtin

en: Start the Wizard
tr: Kurulum Sihirbazını Başlat

en: Summary
tr: Özet

[ctx: TCP Port Test Status]
en: Ready
tr: Hazır

en: Temporary Directory
tr: Geçici Dizin

[ctx: Test Email Tagline]
en: Sent by Postman %s
tr: Postman %s tarafından gönderildi

en: Thank-you for choosing Postman!
tr: Postman'ı seçtiğiniz için teşekkür ederiz!

[ctx: The "please wait" message]
en: Checking..
tr: Kontrol ediliyor..

en: The <b>Envelope</b> From address identifies the account owner to the SMTP server.
tr: <b>Zarf</b> gönderici adresi üzerinden SMTP sunucusuna hesap sahibi tanımlar.

en: The <b>Message</b> From address identifies the sender to the recipient. Change this when you are sending on behalf of someone else, for example to use Google's <a href="%s">Send Mail As</a> feature. Themes and other plugins, especially Contact Forms, are permitted to modify this field.
tr: <b>İleti</b> gönderen adresi için tanımlar. Örneğin Google'nın <a href="%s">Posta gönder</a> özelliğini kullanmak için başkasının adına gönderirken bu değiştirin. Temalar ve diğer eklentileri, özellikle ilgili kişi formlarınızı, bu alan değiştirmek için izin verilmektedir.

en: The Connectivity Test will report this site's ability to reach a mail server, and interrogate the mail server for it's capabilities.
tr: Bağlantı sınaması bu sitenin yeteneği bir posta sunucusuna bildirir ve posta sunucusu için bu yeteneklerini sorgulamak.

en: The Email Test will send an email to you. If the test fails, the full SMTP session transcript is available to you. <br/><br/>Receiving a single test email does not indicate perfect configuration. Some services may dump your email into a black-hole or mark it as Spam if you:
tr: E-posta sınama e-posta size göndereceğiz. Sınama başarısız olursa, tam SMTP oturumu transkript için kullanılabilir.<br><br>Bir tek sınama e-posta alma mükemmel yapılandırma olduğunu göstermez. Bazı hizmetler e-posta bir kara deliğe dökümü veya Eğer Spam olarak işaretle sana:

[ctx: The Envelope Sender Email Address]
en: Envelope From Address
tr: Zarf Gönderici Adresi

[ctx: The Message Sender Email Address]
en: Message From Address
tr: İleti Gönderen Adresi

en: The OAuth 2.0 authorization was successful. Ready to send e-mail.
tr: OAuth 2.0 yetkilendirmesi başarılı oldu. E-posta göndermek için hazır.

en: The SMTP hostname is wrong or the mail server does not provide service on this port
tr: SMTP ana bilgisayar adı yanlış ya da posta sunucusunun bu bağlantı noktasında hizmet sağlamaz

[ctx: The Transport is the method for sending mail, SMTP or API]
en: Transport
tr: İçe Aktarma

[ctx: The configuration page of the plugin]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: The email address to address replies to]
en: Reply-To
tr: Yanıt

[ctx: The final step of the Wizard]
en: Finish
tr: Tamamla

en: The grant code from Google had no accompanying state and may be a forgery
tr: Google onay kodu hatalı ya da ortada bir yanlış anlaşılma var.

[ctx: The group of Emails that have been delivered]
en: Sent Emails
tr: Gönderilen e-posta

[ctx: The log of Emails that have been delivered]
en: Email Log
tr: E-posta günlüğü

[ctx: The plugin successfully saved new settings.]
en: Settings saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

[ctx: The port is closed]
en: Closed
tr: Kapalı

[ctx: The port is open]
en: Open
tr: Açık

en: The selected transport '%s' is unavailable. The external plugin was probably deactivated.
tr: Seçtiğiniz iletim türü kullanılamıyor. Harici eklenti büyük ihtimalle devre dışı.

en: The server returned an unexpected result:
tr: Sunucu beklenmedik ve geçersiz bir sonuç döndürdü:

en: This PHP installation requires the <b>%1$s</b> library.
tr: Postman gerek duyduğu bir PHP kütüphanesine ulaşamıyor <b>%1$s</b>.

[ctx: This authentication type is password-based]
en: Password (%s)
tr: Şifre (%s)

en: This indicates the authenication methods that the server supports. All are password-based, except for OAuth 2.0, which is token-based.</li>
tr: Bu sunucunun desteklediği AUTHENICATION yöntemleri gösterir. Tüm hangi belirteci tabanlı, parola tabanlı ve OAuth 2.0 hariç.

en: This indicates whether the server supports protocol-level security. Either STARTTLS, SMTPS or HTTPS is required for secure transmission of your credentials.</li>
tr: Bu sunucu protokol düzeyinde güvenlik destekleyip desteklemediğini gösterir. STARTTLS, SMTPS veya HTTPS kimlik bilgilerinizi güvenli iletimi için gereklidir.

en: This is a record of deliveries made to the Mail Submission Agent (MSA). It does not neccessarily indicate sucessful delivery to the recipient.
tr: Bu posta teslimi Aracısı (MSA) yapılan teslim girişimleri kaydıdır. Sucessful alıcıya teslim için mutlaka göstermez.

en: This is the Outgoing (SMTP) Mail Server, or Mail Submission Agent (MSA), which Postman delegates mail delivery to. This server is specific to your email account, and if you don't know what to use, ask your email service provider.
tr: Giden (SMTP) posta sunucusu veya posta gönderme aracı (MSA), hangi postacı delege teslimatı için posta bu. Bu sunucu e-posta hesabınıza özgü ve kullanımı ne bilmiyorsanız, e-posta servis sağlayıcınıza sorun.

en: This is the Settings page for Postman, an SMTP mailer that delivers email from your WordPress site to the Internet. From here you can configure the plugin, and access testing and diagnostic tools.
tr: Postacı, e-posta WordPress site Internet'e teslim eden bir SMTP posta ayarları sayfasında bu. Buradan eklenti yapılandırma ve sınama ve tanı araçları erişebilirsiniz.

en: This is the conversation between Postman and your SMTP server. It can be useful for diagnosing problems. <b>DO NOT</b> post it on-line, it may contain your account password.
tr: SMTP sunucunuz ve Postman arasındaki diyaloğu buradan takip edebilirsiniz. Bu sorunların teşhisinde size yol gösterebilir. <b>DİKKAT</b> bunu herhangi biriyle paylaşmayın. İçerisinde size özel gizli anahtar (şifre) bilgileri olabilir.

[ctx: This mode removes the Postman X-Mailer signature from emails]
en: Stealth Mode
tr: Gizli modu

en: This shows the service found for a particular host/port. Possible successful results are <b>SMTP</b>, <b>SMTPS</b> (secure) and <b>HTTPS</b> (secure). If the result is No and the hostname you entered is correct, there was a communication problem with the mail server, like a firewall.</li>
tr: Bu hizmet için belirli bir konak/port bulundu gösterir. Olası başarılı sonuçlar, <b>SMTP</b>, <b>SMTPS</b> (güvenli) ve <b>HTTPS</b> (güvenli) vardır. Eğer sonuç No ve girdiğiniz ana bilgisayar adının doğru olduğundan, posta sunucusu gibi bir güvenlik duvarı ile bir iletişim sorunu oldu.

en: This test determines which well-known ports are available for Postman to use.
tr: Bu test Postman'ın kullanabileceği kullanımı yaygın portları taramak içindir.

en: This tests the ability to make outbound connections from your site to the Internet in general. If the result is Closed, then there is a communication problem with the Internet, like a firewall.</li>
tr: Bu, genel Internet sitenizden giden bağlantılar yapma yeteneğini sınar. Sonuç kapalıysa, sonra bir güvenlik duvarı gibi Internet ile bir iletişim sorunu işte.

en: This utility allows you to send an email message for testing.
tr: Bu araç sayesinde test emaili gönderebilirsiniz.

en: This will purge all of Postman's settings, including SMTP server info, username/password and OAuth Credentials.
tr: Bu yaptığınız tüm Postman ayarlarını silecektir. SMTP sunucu bilgileri, kullanıcı/şifre ve OAuth bilgileri dahildir.

en: This will purge all of Postman's settings, including account credentials and the mail log.
tr: Bu yaptığınız tüm Postman ayarlarını silecektir. SMTP sunucu bilgileri, kullanıcı/şifre ve OAuth bilgileri dahildir.

en: To Recipient(s)
tr: Alıcı(lar)

en: Used with permission
tr: Izni ile kullanılır

[ctx: View an item from the email log]
en: View
tr: Görüntüle

en: View the log
tr: Günlüğünü görüntüle

[ctx: View the transcript of an item from the email log]
en: Transcript
tr: Transkript

en: Violate an SPF record
tr: SPF kaydı ihlal

en: Warning: This configuration option will send your authorization credentials in the clear.
tr: Uyarı: Bu yapılandırma seçeneği açık yetkilendirme kimlik bilgileri gönderir.

en: Warning: connected to %1$s instead of %2$s.
tr: Uyarı: %1$s %2$s yerine bağlı.

[ctx: Was sending this email successful or not?]
en: Status
tr: Durum

en: Welcome
tr: Hoşgeldin

[ctx: What is the date today?]
en: Date
tr: Tarih

[ctx: What is the subject of this message?]
en: Subject
tr: Konu

[ctx: What is the unique URI of the configuration?]
en: Delivery-URI
tr: Teslimat-URI

[ctx: What service is available?]
en: Service Available
tr: Servis Kullanılabilir

[ctx: When the server is online to the public, this is "Production" mode]
en: Log Email and Send
tr: Üretim

[ctx: When was this email sent?]
en: Delivery Time
tr: Teslimat

[ctx: Who do we reply to?]
en: Reply-To
tr: Yanıt

[ctx: Who is this message From?]
en: From
tr: Şundan

[ctx: Who is this message To?]
en: To
tr: Şuraya

en: Who is this message going to?
tr: Bu email kime gidiyor?

[ctx: Wizard Step Title]
en: How will the connection to the MSA be established?
tr: Giden Posta Sunucusu'na nasıl bağlanılacak?

[ctx: Wizard Step Title]
en: How will you prove your identity to the MSA?
tr: Kendinizi Giden Posta Sunucusu'na nasıl tanıtacaksınız?

[ctx: Wizard Step Title]
en: Import Configuration
tr: Ayarları İçeri Aktar

[ctx: Wizard Step Title]
en: Import configuration from another plugin?
tr: Ayarları diğer eklentiden aktar?

[ctx: Wizard Step Title]
en: Sender Details
tr: Gönderen Bilgisi

[ctx: Wizard Step Title]
en: Which host will relay the mail?
tr: Hangi sunucudan gönderim yapılacak?

[ctx: Wizard Step Title]
en: Who is the mail coming from?
tr: Email kimden gidecek?

[ctx: Wizard Step Title]
en: You're Done!
tr: Harika!

en: WordPress is still handling email delivery, <em>not</em> Postman.
tr: Postman email gönderimlerinizdeki aktif eklenti değil.

en: Yes
tr: Evet

en: You are about to configure OAuth 2.0 with an IP address instead of a domain name. This is not permitted. Either assign a real domain name to your site or add a fake one in your local host file.
tr: OAuth 2.0 için alanadı yerine IP adresi kullanmaya çalışıyorsunuz. Bu mümkün değildir. Gerçek bir alanadı belirtebilir ya da yalnızca localhost'unuz için gerçek olmayan bir alanadı kullanmanız gerekmektedir.

en: You have configured OAuth 2.0 authentication, but have not received permission to use it.
tr: OAuth 2.0 konfigürasyonunu yaptınız ancak henüz gönderim için yetkilendirilmediniz.

en: You must use the SMTP server (MSA) approved by your domain to deliver your mail. (eg.) a @gmail.com sender address requires that authentication and delivery always be through smtp.gmail.com.
tr: E-posta teslim etmek için etki alanı tarafından onaylanan SMTP sunucusu (MSA) kullanmanız gerekir. (örn.) @gmail.com gönderenin adresini, kimlik doğrulama ve teslim her zaman smtp.gmail.com olmasını gerektirir.

en: Your <a href="%s">PHP configuration</a> is preventing outbound connections
tr: <a href="%s">PHP ayarlarınız</a> dışarıya giden bağlantıları önlüyor (allow-url-fopen)

en: Your <a href="%s">WordPress configuration</a> is preventing outbound connections
tr: <a href="%s">WordPress ayarlarınız</a> dışarıya giden bağlantıları önlüyor

en: Your connection settings depend on what your email service provider offers, and what your WordPress host allows.
tr: Bağlantı ayarlarınızı ne e-posta servis sağlayıcınıza sunar ve ne senin WordPress ana verir bağlıdır.

en: Your email provider did not grant Postman permission. Try again.
tr: Email servis sağlayınız Postman'a izin vermiyor. Tekrar deneyin.

en: Your message was delivered (%d ms) to the SMTP server! Congratulations :)
tr: Mesajınız SMTP sunucusuna gönderildi (%d ms)! Tebrikler :)

en: Your recommended settings are %1$s with %2$s authentication to host %4$s on port %3$d.
tr: Önerilen ayarları %1$s %2$s host %4$s bağlantı noktası %3$ d üzerinde kimlik doğrulaması ile vardır.

en: Your web host has placed a firewall between this site and the Internet
tr: Hosting hesabınızda site ile SMTP server arasında güvenlik duvarı var.

[ctx: as in "There is no Authentication"]
en: no
tr: hayir

[ctx: eg. TCP Port 25]
en: Port
tr: Portu

en: n/a
tr: yok
