Development - en to fi translation catalogue (1544 entries)

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='https://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
fi: 
    <h1>Virhe tietokantayhteyden muodostamisessa</h1>
    <p>Tämä tarkoittaa joko että tietokannan tunnus ja salasana ovat väärin <code>wp-config.php</code>-tiedostossa, tai emme saa yhteyttä tietokantaan osoitteessa <code>%s</code>. Tietokantapalvelin saattaa olla alhaalla (poissa toiminnasta).</p>
    <ul>
    →	<li>Ovatko tietokantakäyttäjän tunnus ja salasana varmasti oikein?</li>
    →	<li>Onko tietokantapalvelimen osoite varmasti kirjoitettu oikein?</li>
    →	<li>Oletko varma, että tietokantapalvelin on käynnissä?</li>
    </ul>
    <p>Jos olet epävarma siitä, mitä kaikki ylläoleva tarkoittaa, kannattaa sinun olla yhteydessä palveluntarjoajaasi. Jos mikään muu ei tuota tulosta, voit koittaa myös hakea neuvoa <a href="https://fi.forums.wordpress.org">WordPress-tukifoorumilta</a>.</p>

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
fi: "caller_get_posts" on vanhentunut. Käytä sen sijaan "ignore_sticky_posts".

en: #%d (no title)
fi: #%d (ei otsikkoa)

en: % Comments
fi: % kommenttia

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
fi: %1$s %2$s %3$s kategorian RSS-syöte

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
fi: %1$s %2$s %3$s kommenttien syöte

en: %1$s %2$s %3$s Feed
fi: %1$s %2$s %3$s RSS-syöte

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
fi: %1$s %2$s %3$s avainsanan RSS-syöte

en: %1$s %2$s Comments Feed
fi: %1$s %2$s kommenttien syöte

en: %1$s %2$s Feed
fi: %1$s %2$s syöte

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
fi: Kirjoittajan %3$s artikkelit sivustolla %1$s %2$s RSS-syöte

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
fi: %1$s %2$s haun tulokset haulle &#8220;%3$s&#8221; RSS-syöte

en: %1$s - Comments on %2$s
fi: %1$s - kommentit kohteessa %2$s

en: %1$s [Autosave]
fi: %1$s [Automaattinen tallennus]

en: %1$s [Current Revision]
fi: %1$s [Nykyinen versio]

en: %1$s and %2$s.
fi: %1$s ja %2$s.

en: %1$s at %2$s
fi: %1$s  %2$s

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
fi: %1$s on <strong>kehotettu välttämään</strong> versiosta %2$s asti! Vaihtoehtoja ei saatavilla.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
fi: %1$s on <strong>kehotettu välttämään</strong> versiosta %2$s asti! Käytä sen sijaan %3$s.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
fi: %1$s-sivuston taustalla pyörii %2$s

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
fi: %1$s kutsuttiin <strong>väärin</strong>. %2$s%3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
fi: %1$s kutsuttiin argumentilla, joka on ollut <strong>vanhentunut</strong> versiosta %2$s saakka. Uudempaa vaihtoehtoa ei ole saatavilla.

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
fi: %1$s kutsuttiin argumentilla, joka on ollut <strong>vanhentunut</strong> versiosta %2$s saakka! %3$s

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
fi[0]: %d lisäosapäivitys
fi[1]: %d lisäosapäivitystä

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
fi[0]: %d teemapäivitys
fi[1]: %d teemapäivitystä

en: %d WordPress Update
fi: %d WordPress-päivitys

en: %d queries. %s seconds.
fi: %d kyselyä. %s sekuntia.

en: %d selected
fi: %d valittu

en: %s <span class="says">says:</span>
fi: %s <span class="says">sanoo:</span>

en: %s and %s
fi: %s ja %s

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
fi[0]: %s kommentti odottamassa tarkistusta.
fi[1]: %s kommenttia odottamassa tarkistusta.

en: %s day | %s days
fi[0]: %s päivä
fi[1]: %s päivää

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
fi: %s ylittää selaimesi latausohjelman suurimman sallitun tiedostokoon

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
fi: %s ylittää tämän sivuston suurimman sallitun tiedostokoon.

en: %s hour | %s hours
fi[0]: %s tunti
fi[1]: %s tuntia

en: %s is a protected WP option and may not be modified
fi: %s on suojattu WP-asetus, eikä sitä voi muokata

en: %s is your new username
fi: %s on uusi käyttäjätunnuksesi

en: %s min | %s mins
fi[0]: %s minuutti
fi[1]: %s minuuttia

en: %s month | %s months
fi[0]: %s kuukausi
fi[1]: %s kuukautta

en: %s topic | %s topics
fi[0]: %s aihe
fi[1]: %s aihetta

en: %s week | %s weeks
fi[0]: %s viikko
fi[1]: %s viikkoa

en: %s year | %s years
fi[0]: %s vuosi
fi[1]: %s vuotta

en: %s, and %s
fi: %s ja %s

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
fi: Tiedoston &#8221;%s&#8221; siirtäminen ei onnistunut.

en: &#8592; Cancel Audio Playlist
fi: &#8592; Peru soittolista

en: &#8592; Cancel Gallery
fi: &#8592; Peru galleria

en: &#8592; Cancel Video Playlist
fi: &#8592; Peruuta videosoittolista

en: &#8592; Return to library
fi: &#8592; Palaa kirjastoon

en: &laquo; Back
fi: &laquo; Takaisin

en: &laquo; Older Comments
fi: &laquo; Vanhemmat kommentit

en: &laquo; Previous
fi: &laquo; Edellinen

en: &laquo; Previous Page
fi: &laquo; Edellinen sivu

en: &larr; Back to %s
fi: &larr; Takaisin sivulle %s

en: &lt; Prev
fi: &laquo; Edellinen

en: &mdash; Select &mdash;
fi: &mdash; Valitse &mdash;

en: (Edit)
fi: (Muokkaa)

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
fi: (Vähintään 4 merkkiä, ainoastaan kirjaimia ja numeroita.)

en: (This message was added in version %s.)
fi: (Tämä viesti lisättiin versioon %s.)

en: (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.)
fi: (WordPress ei voinut muodostaa salattua yhteyttä WordPress.orgiin. Ota yhteyttä palveluntarjoajaasi.)

en: (more&hellip;)
fi: (lisää&hellip;)

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: (required)
fi: (pakollinen)

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
fi: %1$s klo %2$s

en: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
fi: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> on uusi sivustosi <a href="%3$s">Kirjaudu sisään</a> tunnuksella &#8221;%4$s&#8221; käyttäen olemassa olevaa salasanaasi.

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
fi: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>-syöte tämän artikkelin kommentteihin.

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
fi: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">kirjoitti:</span>

en: <h1>Can&#8217;t select database</h1>
    <p>We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the <code>%1$s</code> database.</p>
    <ul>
    <li>Are you sure it exists?</li>
    <li>Does the user <code>%2$s</code> have permission to use the <code>%1$s</code> database?</li>
    <li>On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?</li>
    </ul>
    <p>If you don't know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="https://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>
fi: <h1>Tietokantaa ei voi avata</h1>
    <p>Saimme yhteyden tietokantapalvelimeen (eli tunnus ja salasana ovat oikein) mutta emme onnistuneet avaamaan <code>%1$s</code>-tietokantaa.</p>
    <ul>
    <li>Onko tietokanta varmasti olemassa?</li>
    <li>Onko käyttäjällä <code>%2$s</code> oikeudet tietokantaan <code>%1$s</code>?</li>
    <li>Joissakin järjestelmissä tietokannan nimessä on etuliitteenä käyttäjätunnus, esimerkiksi <code>username_%1$s</code>. Voisiko siitä olla kyse?</li>
    </ul>
    <p>Jos et tiedä miten tietokanta otetaan käyttöön, <strong>ota yhteys palveluntarjoajaasi</strong>. Jos mikään muu ei tuota tulosta, voit koittaa hakea neuvoa <a href="https://fi.forums.wordpress.org">WordPress-tukifoorumilta</a>.</p>

en: <strong>Author:</strong> %s
fi: <strong>Kirjoittaja:</strong> %s

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
fi: <strong>Vakioilla VHOST ja SUBDOMAIN_INSTALL on ristiriitaiset arvot.</strong> SUBDOMAIN_INSTALL:in arvo otetaan huomioon.

en: <strong>Could not find site <code>%1$s</code>.</strong> Searched for table <code>%2$s</code> in database <code>%3$s</code>. Is that right?
fi: <strong>Sivustoa <code>%1$s</code> ei löytynyt.</strong> Etsittiin taulua <code>%2$s</code> tietokannasta <code>%3$s</code>. Onko tämä oikein?

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted <code>%s</code>. You really should look at your database now.
fi: <strong>Tietokantatauluja puuttuu.</strong> Tämä tarkoittaa että MySQL ei ole käytössä, WordPressiä ei asennettu kunnolla tai joku on poistanut sivuston <code>%s</code>. Tutkipa tietokantaasi heti!

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
fi: <strong>VIRHE</strong>: <code>$table_prefix</code> <code>wp-config.php</code>-tiedostossa voi koostua vain numeroista, kirjaimista ja väliviivoista.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Evästeet on estetty. Lue lisää <a href="%1$s">täältä</a> tai kokeile <a href="%2$s">tukifoorumia</a>.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Selaimesi on estänyt evästeet tai se ei tue niitä. Sinun on otettava <a href="%s">evästeet käyttöön</a> käyttääksesi WordPressiä.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
fi: <strong>VIRHE</strong>: Rekisteröitymisesi ei onnistunut&hellip; ota yhteyttä <a href="mailto:%s">ylläpitäjään</a> !

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Syötä käyttäjänimi tai sähköpostiosoite.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjänimi tai sähköpostiosoite ei kelpaa.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjänimi tai sähköpostiosoite ei kelpaa

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s">Lost your password</a>?
fi: <strong>VIRHE</strong>: Väärä käyttäjänimi. <a href="%s">Kadotitko salasanasi</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Anna käyttäjänimi.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Syötä sähköpostiosoitteesi.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sivuston URL on jo käytössä.

en: <strong>ERROR</strong>: The comment could not be saved. Please try again later.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Kommenttia ei voitu tallentaa

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköpostiosoite ei ole oikein.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Salasanaa ei ole syötetty.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s">Lost your password</a>?
fi: <strong>VIRHE</strong>: Antamasi salasana käyttäjätunnukselle <strong>%1$s</strong> on virheellinen. <a href="%2$s">Kadotitko salasanasi</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjätunnusta ei ole syötetty.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tällä sähköpostiosoitteella ei ole rekisteröityneitä käyttäjiä.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköpostiosoite on jo rekisteröity. Valitse toinen osoite.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjätunnus on jo varattu. Valitse toinen käyttäjätunnus.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä käyttäjätunnus ei kelpaa, koska se sisältää kiellettyjä merkkejä. Anna voimassa oleva käyttäjätunnus.

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
fi: <strong>VIRHE</strong>: WordPress %1$s tarvitsee MySQL-ohjelmasta vähintään version %2$s

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjätunnuksesi on merkitty roskapostittajien listalle.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: anna oikea sähköpostiosoite.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
fi: <strong>VIRHE</strong>: täytä vaaditut kentät (nimi, sähköposti).

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
fi: <strong>VIRHE</strong>: lisää kommentti, ole hyvä.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
fi: <strong>VIRHE</strong>: sivuston luonti ei onnistunut.

en: <strong>Posted title:</strong> %s
fi: <strong>Otsikko:</strong> %s

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
fi: <strong>Virhe RSS-syötteessä:</strong> %s

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
fi: <strong>XHTML:</strong> Voit käyttää näitä tageja: <code>%s</code>

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to see what&#8217;s new.
fi: <strong>WordPress päivitettiin onnistuneesti!</strong> Ole hyvä ja kirjaudu takaisin nähdäksesi päivityksen uudet asiat.

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
fi: Kalenterimuotoinen näkymä sivustosi artikkeleista.

en: A cloud of your most used tags.
fi: Avainsanapilvi käytetyimmistä avainsanoista.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
fi: Lista sivustosi sivuista.

en: A list or dropdown of categories.
fi: Lista tai pudotusvalikko sivustosi kategorioista.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
fi: Kuukausikohtainen arkisto sivustosi artikkeleista.

en: A name is required for this term
fi: Tämä termi vaatii nimen

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
fi: Uusi kommentti artikkeliisi "%s" odottaa hyväksymistäsi

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
fi: Uusi päivitysilmoitus artikkeliisi "%s" odottaa hyväksymistäsi

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
fi: Uusi paluuviite artikkeliisi "%s" odottaa hyväksymistäsi

en: A password will be e-mailed to you.
fi: Saat salasanan sähköpostitse.

en: A search form for your site.
fi: Hakulomake sivustollesi.

en: A static page
fi: Staattinen sivu

en: A term with the name and slug already exists in this taxonomy.
fi: Termi tällä nimellä ja polkutunnuksella on jo olemassa tässä taksonomiassa.

en: A term with the name and slug already exists with this parent.
fi: Termi, jolla on tämä nimi, polkutunnus ja vanhempi, on jo olemassa.

en: A valid URL was not provided.
fi: URL oli virheellinen.

en: A valid email address is required
fi: Syötä voimassa oleva sähköpostiosoite

en: About WordPress
fi: Tietoa WordPressistä

en: Action
fi: Toiminto

en: Activate
fi: Ota käyttöön

en: Activation Key Required
fi: Aktivointiavain vaaditaan

en: Activation Key:
fi: Aktivointiavain:

en: Add Audio Source
fi: Lisää vaihtoehtoinen tiedosto

en: Add Link
fi: Lisää linkki

en: Add Media
fi: Lisää media

en: Add New Category
fi: Lisää uusi kategoria

en: Add New Link Category
fi: Lisää uusi kategoria

en: Add New Page
fi: Lisää uusi sivu

en: Add New Post
fi: Lisää uusi artikkeli

en: Add New Tag
fi: Lisää uusi avainsana

en: Add Subtitles
fi: Lisää tekstitys

en: Add Video Source
fi: Lisää vaihtoehtoinen videotiedosto

en: Add a Widget
fi: Lisää vimpain

en: Add a custom menu to your sidebar.
fi: Mukautettu valikko.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback:
fi: Lisää vaihtoehtoisia lähteitä maksimaalisen HTML5-yhteensopivuuden takaamiseksi:

en: Add or remove tags
fi: Lisää tai poista avainsanoja

en: Add to Audio Playlist
fi: Lisää soittolistaan

en: Add to Dictionary
fi: Lisää sanakirjaan

en: Add to Gallery
fi: Lisää galleriaan

en: Add to Video Playlist
fi: Lisää videosoittolistaan

en: Add to audio playlist
fi: Lisää soittolistaan

en: Add to gallery
fi: Lisää galleriaan

en: Add to video playlist
fi: Lisää videosoittolistaan

en: Add/remove code tag
fi: Lisää/poista code-tagi

en: Advanced
fi: Edistyneet ominaisuudet

en: Advanced Options
fi: Edistyneet asetukset

en: Album
fi: Albumi

en: Align
fi: Tasaus

en: Align Center
fi: Keskitys

en: Align Left
fi: Vasen tasaus

en: Align Right
fi: Oikea tasaus

en: Align center
fi: Keskitä

en: Align left
fi: Tasaa vasemmalle

en: Align right
fi: Tasaa oikealle

en: Alignment
fi: Asettelu

en: All Categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All Link Categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All Pages
fi: Kaikki sivut

en: All Posts
fi: Kaikki artikkelit

en: All Tags
fi: Kaikki avainsanat

en: All dates
fi: Kaikki päivämäärät

en: All media items
fi: Kaikki mediatiedostot

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
fi: Salli linkki-ilmoitukset muista blogeista (päivitysilmoitukset ja paluuviitteet)

en: Allow new users to sign up
fi: Salli uusien käyttäjien rekisteröityminen

en: Allow people to post comments on new articles
fi: Salli uusien artikkelien kommentointi.

en: Allow search engines to index this site.
fi: Salli sivuston näkyminen hakukoneissa.

en: Allowed Files
fi: Sallitut tiedosto

en: Already Installed
fi: Asennettu

en: Alt Text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Alternative Text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Alternative source
fi: Vaihtoehtoinen lähde

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
fi: Hierarkkisen luokittelun käsite ei ole yksiselitteinen. Käytä käsitteen ID:tä.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
fi: On tapahtunut virhe; syötteen palvelin ei luultavasti vastaa. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
fi: Tapahtui virhe. Lataa sivu ja kokeile uudelleen.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
fi: Tapahtui virhe: emme onnistuneet lisäämään sinua sivustolle. Palaa <a href="%s">etusivulle</a>.

en: An error occurred during the activation
fi: Aktivoinnissa tapahtui virhe

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
fi: Virhe siirrettäessä tiedostoa. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="https://wordpress.org/support/">support forums</a>.
fi: Tapahtui odottamaton virhe. WordPress.org:issa tai tämän palvelimen asetuksissa voi olla jokin ongelma. Jos ongelmat jatkuvat, voit hakea neuvoa <a href="https://fi.forums.wordpress.org">tukifoorumilta</a>.

en: An unidentified error has occurred.
fi: Tuntematon virhe.

en: Anonymous
fi: Nimetön

en: Apply
fi: Hyväksy

en: Approve and Reply
fi: Hyväksy ja vastaa

en: Approve it: %s
fi: Hyväksy: %s

en: Apr_April_abbreviation
fi: Huh_Huhtikuu_abbreviation

en: April
fi: huhtikuu

en: Arbitrary text or HTML.
fi: Vapaamuotoinen teksti tai HTML.

en: Archives
fi: Arkistot

en: Archives: %s
fi: Arkistot: %s

en: Are you lost?
fi: Oletko eksyksissä?

en: Are you sure you want to do this?
fi: Oletko varma?

en: Are you sure you want to install this plugin?
fi: Haluatko varmasti asentaa tämän lisäosan?

en: Artist
fi: Esittäjä

en: Attachment Details
fi: Liitteen tiedot

en: Attachment Display Settings
fi: Liitteen esitystapa

en: Attachment Page
fi: Liitteen sivu

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
fi: Kuvanlaadun asetuksen on oltava välillä 1&#151;100.

en: Audio
fi: Ääni

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Ääni <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Ääni <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Details
fi: Äänitiedoston tiedot

en: Aug_August_abbreviation
fi: Elo_Elokuu_abbreviation

en: August
fi: elokuu

en: Authentication failed
fi: Autentikointi epäonnistui

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
fi: Kirjoittaja : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Author is %s
fi: Kirjoittaja on %s

en: Author: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
fi: Kirjoittaja: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Author: %s
fi: Kirjoittajalta %s

en: Automatically add paragraphs
fi: Muodosta automaattisesti kappaleita.

en: Autoplay
fi: Soita automaattisesti

en: Back
fi: Takaisin

en: Background
fi: Tausta

en: Background Attachment
fi: Kuvan asettelu

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Background Position
fi: Sijainti

en: Background Repeat
fi: Kuvan toisto

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Bitrate
fi: Tiedonsiirtonopeus

en: Bitrate Mode
fi: Tiedonsiirtomoodi

en: Bitrate:
fi: Tiedonsiirtonopeus:

en: Blockquote
fi: Lainaus

en: Blockquote (Alt + Shift + Q)
fi: Lainaus (Alt + Shift + Q)

en: Bold
fi: Lihavointi

en: Bold (Ctrl + B)
fi: Lihavoitu (Ctrl + B)

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Border
fi: Reuna

en: Border color
fi: Reunan väritys

en: Bottom
fi: Alas

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
fi: Sivustoa huolletaan ja se on hetken poissa käytöstä. Kokeile uudestaan minuutin kuluttua.

en: Bulk Select
fi: Valitse useita kerralla

en: Bulleted list
fi: Järjestämätön lista

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
fi: Ennen kuin voit aloittaa käyttämään uutta käyttäjätunnustasi, <strong>sinun täytyy aktivoida se</strong>.

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
fi: Ennen kuin voi aloittaa käyttämään sivustoasi, <strong>sinun täytyy aktivoida se</strong>.

en: By: %s
fi: Kirjoittaja: %s

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel Edit
fi: Peruuta muokkaus

en: Cancel Selection
fi: Peru valinta

[ctx: Cancel reordering widgets in Customizer]
en: Done
fi: Valmis

en: Cancel reply
fi: Peruuta vastaus

en: Cannot create a revision of a revision
fi: Ei voida luoda revisiota revisiosta.

en: Cannot create a user with an empty login name.
fi: Et voi luoda käyttäjää tyhjällä käyttäjänimellä.

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Caption this image&hellip;
fi: Lisää kuvateksti&hellip;

en: Captions/Subtitles
fi: Tekstitys

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category: %s
fi: Kategoria: %s

en: Cell padding
fi: Solujen reunukset

en: Cell spacing
fi: Solujen välit

en: Cell type
fi: Solun tyyppi

en: Center
fi: Keskelle

en: Change File
fi: Vaihda tiedostoa

en: Change Image
fi: Vaihda kuva

en: Cheatin&#8217; uh?
fi: Hei, yritätkö huiputtaa?

en: Check Spelling
fi: Tarkista oikeinkirjoitus

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
fi: Tarkista sähköpostiohjelmasi roskapostikansio. Joskus sähköpostit päätyvät sinne vahingossa.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
fi: Varmistusosoite lähetetään sähköpostiisi.

en: Check your e-mail for your new password.
fi: Uusi salasana lähetetään sähköpostiisi.

en: Check your inbox at <strong>%s</strong> and click the link given.
fi: Tarkista postilaatikkosi (<strong>%s </strong>) ja klikkaa annettua linkkiä.

en: Choose File
fi: Valitse tiedosto

en: Choose Image
fi: Valitse kuva

en: Choose from the most used tags
fi: Valitse eniten käytetyistä avainsanoista

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear formatting
fi: Poista muotoilut

en: Click here to cancel reply.
fi: Napsauta peruuttaaksesi vastauksen.

en: Close
fi: Sulje

en: Close all open tags
fi: Sulje kaikki avoimet tagit

en: Close media panel
fi: Sulje mediapaneeli

en: Close this window.
fi: Sulje tämä ikkuna.

en: Close uploader
fi: Sulje tiedostolataaja

en: Color
fi: Väri

en: Colors
fi: Värit

en: Column group
fi: Sarakeryhmä

en: Columns
fi: Sarakkeet

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
fi: a, aina, ainakin, aivan, alla, alle, amp, an, asti, auki, author, com, ehkä, ei, eikä, eivät, emme, en, eri, et, ette, että, fax, fi, he, heidän, heidät, heihin, heille, heillä, heiltä, heissä, heistä, heitä, hieman, html, http, hyvin, hän, häneen, hänelle, hänellä, häneltä, hänen, hänessä, hänestä, hänet, häntä, ihan, ilman, itse, ja, jo, johon, joiden, joihin, joiksi, joilla, joille, joilta, joina, joissa, joista, joita, joka, joko, joksi, jolla, jolle, jolta, jona, jonka, jopa, jos, joskus, jossa, josta, jota, jotain, jotka, juuri, kai, kaikki, kanssa, keiden, keihin, keiksi, keille, keillä, keiltä, keinä, keissä, keistä, keitä, keneen, keneksi, kenelle, kenellä, keneltä, kenen, kenenä, kenessä, kenestä, kenet, kenties, keskellä, kesken, ketkä, ketä, klo, koko, koska, koskaan, kuin, kuinka, kuitenkaan, kuitenkin, kuka, kun, kuten, kyllä, li, liian, lisäksi, lisää, lla, lopulta, lue, luona, lähellä, läpi, me, meidän, meidät, meihin, meille, meillä, meiltä, meissä, meistä, meitä, mihin, miksi, mikä, mille, milloin, milloinkaan, millä, miltä, minkä, minua, minulla, minulle, minulta, minun, minussa, minusta, minut, minuun, minä, missä, mistä, miten, mitkä, mitä, mitään, mukaan, mutta, muut, muuta, myäs, myös, ne, net, niiden, niihin, niiksi, niille, niillä, niiltä, niin, niinä, niissä, niistä, niitä, noiden, noihin, noiksi, noilla, noille, noilta, noin, noina, noissa, noista, noita, nuo, nyt, näiden, näihin, näiksi, näille, näillä, näiltä, näin, näinä, näissä, näistä, näitä, nämä, ole, olemme, olen, olet, olette, oli, olimme, olin, olisi, olisimme, olisin, olisit, olisitte, olisivat, olit, olitte, olivat, olla, olleet, ollut, on, onkin, org, ovat, puh, saa, saada, saat, se, sekä, sen, siellä, siihen, siinä, siis, siitä, siksi, sille, sillä, silti, siltä, sinua, sinulla, sinulle, sinulta, sinun, sinussa, sinusta, sinut, sinuun, sinä, sis, sitten, sitä, sivu, span, ssa, sta, taas, tai, te, teidän, teidät, teihin, teille, teillä, teiltä, teissä, teistä, teitä, tms, tuo, tuoda, tuohon, tuoksi, tuolla, tuolle, tuolta, tuon, tuona, tuossa, tuosta, tuota, tähän, täksi, tälle, tällä, tältä, tämä, tämän, tänä, tässä, tästä, tätä, ul, vaan, vai, vaikka, vain, varsin, vielä, viim, voi, voida, voisi, voit, wp, www, yhtä, yksi, yli, yms

en: Command failed
fi: Komento epäonnistui

en: Comment author name and email are required
fi: Nimi ja sähköposti tulee ilmoittaa.

en: Comment on %1$s by %2$s
fi: %2$s on kommentoinut artikkelia %1$s

en: Comment on %s
fi: Kommentoi artikkelia %s

en: Comment:
fi: Kommentti:

en: Comment: %s
fi: Kommentti: %s

en: Comments
fi: Kommentit

en: Comments (RSS)
fi: Kommentit (RSS)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
fi: Kommenttien <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>-syöte

en: Comments Feed
fi: Kommenttien syöte

en: Comments Off
fi: Kommentit poissa käytöstä

en: Comments are closed.
fi: Kommentit on suljettu.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
fi: Sivuston %1$s kommentit, hakutermi: %2$s

en: Comments for %s
fi: Sivuston %s kommentit

en: Comments on %s
fi: Kommentit artikkeliin %s

en: Comments on: %s
fi: Artikkelin %s kommentit

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
fi: Ehdolliset kyselytagit eivät toimi ennen kuin kysely on ajettu. Ennen sitä ne palauttavat aina arvon epätosi.

en: Confirm new password
fi: Varmista uusi salasana

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
fi: Onnittelut! Uusi sivustosi %s, on lähes valmis.

en: Constrain proportions
fi: Säilytä mittasuhteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Content, title, and excerpt are empty.
fi: Sisältö, otsikko ja ote ovat tyhjiä.

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy table row
fi: Kopioi taulukon rivi

en: Could not calculate resized image dimensions
fi: Skaalatun kuvan kokoa ei voitu laskea

en: Could not create site.
fi: Sivustoa ei voitu luoda.

en: Could not create user
fi: Käyttäjää ei voida luoda.

en: Could not find the specified string.
fi: Haettua merkkijonoa ei löytynyt.

en: Could not insert post into the database
fi: Artikkelia ei voitu lisätä tietokantaan.

en: Could not insert term into the database
fi: Termin lisääminen tietokantaan epäonnistui

en: Could not insert term relationship into the database
fi: Termin suhteen lisäys tietokantaan epäonnistui

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
fi: Esikatselukuvan lataus ei onnistunut. Lataa sivu uudelleen ja kokeile uudestaan.

en: Could not read image size
fi: Kuvan koon lukeminen ei onnistunut

en: Could not read image size.
fi: Kuvan kokoa ei voitu lukea.

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
fi: En voinut asettaa tuota pienoiskuvaksi. Kokeile toista liitettä.

en: Could not update comment status
fi: Kommenttia ei voitu päivittää

en: Could not update post in the database
fi: Artikkelia ei voitu päivittää tietokantaan.

en: Could not write file %1$s (%2$s)
fi: Tiedoston %1$s (%2$s) tallennus ei onnistu

en: Could not write file %s
fi: Tiedoston %s tallennus ei onnistu

en: Create Audio Playlist
fi: Luo audiosoittolista

en: Create Gallery
fi: Luo galleria

en: Create Site
fi: Luo sivusto

en: Create Video Playlist
fi: Luo videosoittolista

en: Create a Configuration File
fi: Luo asetustiedosto

en: Create a new gallery
fi: Luo uusi galleria

en: Create a new playlist
fi: Luo uusi soittolista

en: Create a new video playlist
fi: Luo uusi videosoittolista

en: Crop Image
fi: Rajaa kuva

en: Crop thumbnail to exact dimensions
fi: Rajaa haluamasi kokoiseksi

en: Crop your image
fi: Rajaa kuvasi

en: Cropping&hellip;
fi: Rajataan&hellip;

en: Crunching&hellip;
fi: Raksuttaa&hellip;

en: Current Color
fi: Nykyinen väri

en: Current header
fi: Nykyinen otsakekuva

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
fi[0]: Tällä hetkellä %s kommentti odottaa hyväksyntää. Siirry kommenttien hallintaan:
fi[1]: Tällä hetkellä %s kommenttia odottaa hyväksyntää. Siirry kommenttien hallintaan:

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Menu
fi: Mukautettu valikko

en: Custom Size
fi: Mukautettu koko

en: Custom URL
fi: Muu URL

en: Custom color
fi: Mukautettu väri

en: Customize
fi: Mukauta

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Cut table row
fi: Leikkaa taulukon rivi

en: Dashboard
fi: Ohjausnäkymä

en: Database Error
fi: Tietokantavirhe

en: Date Format
fi: Päivämäärän oletusmuoto

en: Day: %s
fi: Päivä: %s

en: Dear User,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
fi: Hyvä käyttäjä,
    
    Uusi SITE_NAME -sivustosi on otettu käyttöön osoitteessa:
    BLOG_URL
    
    Voit kirjautua sisään pääkäyttäjänä seuraavin tiedoin:
    
    Käyttäjätunnus: USERNAME
    Salasana: PASSWORD
    Kirjaudu sisään tästä: BLOG_URLwp-login.php
    
    Toivottavasti pidät uudesta sivustostasi!
    
    --Terveisin ylläpito, SITE_NAME

en: Dear User,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
fi: Hyvä käyttäjä,
    
    Uusi käyttäjätilisi on nyt luotu.
    
    Voit kirjautua sisään seuraavilla tiedoilla:
    Käyttäjätunnus: USERNAME
    Salasana: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Kiitokset!
    
    -- SITE_NAME ylläpito

en: Dec_December_abbreviation
fi: Jou_Joulukuu_abbreviation

en: December
fi: joulukuu

en: Decrease indent
fi: Poista sisennys

en: Default
fi: Oletus

en: Delete Permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Delete Selected
fi: Poista valitut

en: Delete column
fi: Poista sarake

en: Delete it: %s
fi: Poista: %s

en: Delete row
fi: Poista rivi

en: Delete table
fi: Poista taulukko

en: Describe this audio file&hellip;
fi: Kuvaile tätä äänitiedostoa&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
fi: Kuvaile tätä tiedostoa&hellip;

en: Describe this video&hellip;
fi: Kuvaile tätä videota&hellip;

en: Description
fi: Kuvaus

en: Deselect
fi: Poista valinta

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
fi: Tiedostovirran kohdehakemistoa ei ole olemassa tai siihen ei voida kirjoittaa.

en: Dimensions
fi: Mitat

en: Dimensions:
fi: Koko:

en: Dismiss
fi: Sulje

en: Dismiss Errors
fi: Hylkää virheet

en: Display Header Text
fi: Näytä otsakkeen teksti

en: Display Settings
fi: Näyttöasetukset

en: Display as dropdown
fi: Näytä alasvetolaatikkona

en: Display item author if available?
fi: Näytä artikkelin kirjoittaja?

en: Display item content?
fi: Näytä artikkelin sisältö?

en: Display item date?
fi: Näytä artikkelipäivämäärä?

en: Display post date?
fi: Näytä artikkelin päivämäärä?

en: Distraction-free writing mode
fi: Häiriötön kirjoitustila

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
fi: Älä poista käytöstä skriptiä %1$s ylläpidossa. Kohdista muutos julkiseen teemaan käyttämällä  %2$s -koukkua (hook).

en: Do not pass style tags to wp_add_inline_style().
fi: Älä käytä style-tageja kutsun wp_add_inline_style() kanssa.

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
fi: Haluatko varmasti <a href='%s'>kirjautua ulos</a>?

en: Document properties
fi: Asiakirjan ominaisuudet

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Done
fi: Valmis

en: Download File
fi: Lataa tiedosto

en: Download Video
fi: Lataa video

en: Draft
fi: Luonnos

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Luonnos <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Luonnokset <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop to reorder images.
fi: Järjestä kuvat uudelleen raahaamalla ja pudottamalla.

en: Drag and drop to reorder tracks.
fi: Järjestä raidat raahaamalla ja pudottamalla.

en: Drag and drop to reorder videos.
fi: Järjestä videot raahaamalla ja pudottamalla.

en: Drop files anywhere to upload
fi: Pudota tiedostot tähän

en: Drop files to upload
fi: Pudota siirrettävät tiedostot tähän

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
fi: Identtinen kommentti on jo olemassa; taisit sanoa samat sanat jo aiemmin!

en: E-mail
fi: Sähköpostiosoite

en: E-mail : %s
fi: Email : %s

en: E-mail: %s
fi: Email: %s

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
fi: VIRHE: teemahakemisto on joko tyhjä tai sitä ei ole olemassa. Tarkista WP-asennuksesi.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
fi: VIRHE: Tämä ei ole kelvollinen syötteen pohja.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Audio Playlist
fi: Muokkaa audiosoittolistaa

en: Edit Category
fi: Muokkaa kategoriaa

en: Edit Gallery
fi: Muokkaa galleriaa

en: Edit Image
fi: Muokkaa kuvaa

en: Edit Link Category
fi: Muokkaa kategoriaa

en: Edit Media
fi: Muokkaa mediatiedostoja

en: Edit My Profile
fi: Muokkaa omaa profiilia

en: Edit Original
fi: Muokkaa alkuperäistä

en: Edit Page
fi: Muokkaa sivua

en: Edit Post
fi: Muokkaa artikkelia

en: Edit Selection
fi: Muokkaa valintaa

en: Edit Site
fi: Muokkaa sivustoa

en: Edit Tag
fi: Muokkaa avainsanaa

en: Edit This
fi: Muokkaa

en: Edit Video Playlist
fi: Muokkaa videosoittolistaa

en: Edit more details
fi: Muokkaa lisätietoja

en: Edit next media item
fi: Muokkaa seuraavaa mediatiedostoa

en: Edit previous media item
fi: Muokkaa edellistä mediatiedostoa

en: Editor menu (when enabled)
fi: Muokkaimen valikko (silloin kun se on näkyvissä)

en: Editor toolbar
fi: Muokkaimen työkalurivi

en: Either there are no posts, or something went wrong.
fi: Artikkeleita ei ole tai jotain meni pieleen.

en: Elements path
fi: Elementtipolku

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Email&nbsp;Address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Embed
fi: Upota

en: Embed Media Player
fi: Upota mediasoitin

en: Embed or Link
fi: Upotuskoodi tai linkki

en: Emoticons
fi: Hymiöt

en: Empty Term
fi: Tyhjä termi

en: Empty command string
fi: Tyhjä komento

en: Empty filename
fi: Tyhjä tiedostonimi

en: Encoding
fi: Koodaus

en: Enter a description of the image
fi: Syötä kuvan kuvaus

en: Enter the RSS feed URL here:
fi: Syötä RSS-syötteen osoite (URL):

en: Enter the URL
fi: Syötä osoite (URL)

en: Enter the URL of the image
fi: Syötä kuvan osoite (URL)

en: Enter the destination URL
fi: Kirjoita kohteen URL

en: Enter your new password below.
fi: Kirjoita uusi salasanasi alle.

en: Enter your password to view comments.
fi: Syötä salasanasi lukeaksesi kommentteja.

en: Entries (RSS)
fi: Merkinnät (RSS)

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
fi: Artikkeleiden <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>-syöte

en: Entries from any RSS or Atom feed.
fi: Merkinnät mistä tahansa RSS- tai Atom-syötteestä.

en: Error
fi: Virhe

en: Error
fi: Virhe

en: Error establishing a database connection
fi: Tietokantayhteys epäonnistui

en: Error while saving the changes.
fi: Virhe tallennettaessa muutoksia

en: Excerpt
fi: Ote

en: Exclude:
fi: Jätä pois:

en: Exit fullscreen
fi: Poistu häiriöttömästä kirjoitustilasta

en: F j, Y
fi: j.n.Y

en: F j, Y g:i a
fi: j. F\t\a Y \k\l\o H:i

en: F, Y
fi: F Y

en: F_Friday_initial
fi: Pe_Perjantai_initial

en: Failed to delete the page.
fi: Sivun poistaminen epäonnistui.

en: Failed to write request to temporary file.
fi: Pyynnön kirjoittaminen väliaikaistiedostoon epäonnistui

en: Feb_February_abbreviation
fi: Hel_Helmikuu_abbreviation

en: February
fi: helmikuu

en: Feed for all posts filed under %s
fi: Syöte kaikille kategorian %s artikkeleille

en: Feedback
fi: Palaute

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
fi: Tiedostoa '%s' ei ole olemassa?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
fi: Tiedosto '%s' ei ole kuva.

en: File canceled.
fi: Tiedosto peruttu.

en: File doesn&#8217;t exist?
fi: Tiedostoa ei ole olemassa?

en: File is not an image.
fi: Tiedosto ei ole kuva.

en: File name:
fi: Tiedoston nimi:

en: File size:
fi: Tiedostokoko:

en: File type:
fi: Tiedoston tyyppi:

en: Filter by date
fi: Suodata päivämäärän mukaan

en: Filter by type
fi: Suodata tyypin mukaan

en: Find and replace
fi: Etsi ja korvaa

en: First Post
fi: Ensimmäinen artikkeli

en: Fixed
fi: Kuva pysyy paikallaan

en: Focus shortcuts:
fi: Näppäinyhdistelmät fokuksen muuttamiseen:

en: Font Family
fi: Kirjasin

en: Font Sizes
fi: Tekstin koko

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
fi: Poistaminen epäonnistui jostain oudosta ja hyvin ärsyttävästä syystä.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
fi: Muokkaus epäonnistui jostain oudosta ja hyvin ärsyttävästä syystä.

en: Fri
fi: pe

en: Friday
fi: perjantai

en: Front page
fi: Etusivu

en: Front page displays
fi: Etusivulla näytetään

en: Full Size
fi: Täysikokoinen

en: Fullscreen
fi: Kokonäytön tila

en: Gallery Settings
fi: Gallerian asetukset

en: General
fi: Yleiset

en: Genre
fi: Tyylilaji

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
fi: Luo <em>toinen</em> %s sivusto hetkessä

en: Get New Password
fi: Pyydä uusi salasana &raquo;

en: Get your own %s account in seconds
fi: Luo oma %s käyttäjätilisi hetkessä

en: Gimme a site!
fi: Anna minulle sivusto!

en: Give the feed a title (optional):
fi: Anna syötteelle otsikko (valinnainen):

en: Global Dashboard: %s
fi: Globaali ohjauspaneeli: %s

en: Go Fullscreen
fi: Siirry koko näytön kirjoitustilaan

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
fi: Tervehdys Järjestelmänvalvoja! Rekisteröintiasetukset ovat nyt moodissa "%s". Voit muuttaa tai poistaa rekisteröintiasetuksia <a href="%s">Asetukset-sivulla</a>.

en: Grid View
fi: Ruudukko

[ctx: HTML elements]
en: Inline
fi: Tekstielementit

[ctx: HTML tag]
en: Address
fi: Osoite

en: HTTP error.
fi: HTTP-virhe.

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
fi: Kirjoititko sähköpostiosoitteesi oikein? Antamasi osoite on %s, jos se on väärin, sähköpostia ei voida toimittaa perille.

en: Header
fi: Otsake

en: Header Image
fi: Otsakekuva

en: Header Text Color
fi: Otsakkeen tekstin väri

en: Header cell
fi: Otsikkosolu

en: Heading 1
fi: Otsikko 1

en: Heading 2
fi: Otsikko 2

en: Heading 3
fi: Otsikko 3

en: Heading 4
fi: Otsikko 4

en: Heading 5
fi: Otsikko 5

en: Heading 6
fi: Otsikko 6

en: Height
fi: Korkeus

en: Help
fi: Ohje

en: Help (Alt + Shift + H)
fi: Ohje (Alt + Shift + H)

en: Hex Value
fi: Hex-arvo

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
fi: Vihje: Salasanassa pitäisi olla vähintään seitsemän merkkiä. Vahvista salasanaasi käyttämällä sekä isoja että pieniä kirjaimia, numeroita ja erikoismerkkejä kuten ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Home
fi: Etusivu

en: Horizontal line
fi: Vaakasuora erotin

en: Horizontal space
fi: Rivipituus

en: How many items would you like to display?
fi: Montako syötteen elementeistä näytetään?

en: Howdy, %1$s
fi: Moi %1$s

en: IO error.
fi: IO-virhe.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
fi: Mikäli tämä on virhe, voit jättää tämän viestin huomiotta.

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
fi: Jos olet tämän verkon ylläpitäjä, varmista että MySQL toimii oikein eikä missään taulussa ole virheitä.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
fi: Mikäli et aktivoi sivustoasi kahden vuorokauden kuluessa, sinun täytyy rekisteröityä uudelleen.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
fi: Mikäli et aktivoi käyttäjätunnustasi kahden vuorokauden kuluessa, sinun täytyy rekisteröityä uudelleen.

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
fi: Jos et ole saanut sähköpostia vielä, voit toimia seuraavasti:

en: If you&#8217;re looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
fi: Jos haluat liittää sisältöä Microsoft Wordistä, koita ottaa tämä asetus pois päältä. Graafinen muokkain siivoa Wordista liitetyn tekstin automaattisesti.

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
fi: Mikäli et aio käyttää sivuston verkkotunnusta, jätä se uusille käyttäjille.

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
fi: Jos et päässyt eroon tästä virheilmoituksesta, tarkista että tietokannassasi on seuraavat taulut:

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
fi: Jos sivustosi ei näy, ole yhteydessä verkon ylläpitäjään.

en: Image
fi: Kuva

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kuva <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kuvat <span class="count">(%s)</span>

en: Image CSS Class
fi: Kuvan CSS-luokka

en: Image Details
fi: Kuvan tiedot

en: Image Editor Save Failed
fi: Kuvan tallennus epäonnistui

en: Image Title Attribute
fi: Kuvan title-attribuutti

en: Image URL
fi: Kuvan URL

en: Image crop failed.
fi: Kuvan rajaus epäonnistui.

en: Image default align
fi: Kuvan oletusasemointi

en: Image default link type
fi: Kuvan oletuslinkkityyppi

en: Image default size
fi: Kuvan oletuskoko

en: Image description
fi: Kuvaus

en: Image flip failed.
fi: Kuvan peilaus epäonnistui.

en: Image resize failed.
fi: Kuvan skaalaus epäonnistui.

en: Image rotate failed.
fi: Kuvan kääntö epäonnistui.

en: Image toolbar (when an image is selected)
fi: Kuvanmuokkaustyökalut (kun kuva on valittuna)

en: Images
fi: Kuvat

en: In <code>%1$s</code>, use the <code>%2$s</code> method, not the <code>%3$s</code> function. See %4$s.
fi: Käytä <code>%1$s</code>:n kanssa <code>%2$s</code>-metodia, älä <code>%3$s</code>-funktiota. Katso %4$s.

en: Incorrect username or password.
fi: Virheellinen käyttäjätunnus tai salasana.

en: Increase indent
fi: Sisennä

en: Insert Image
fi: Lisää kuva

en: Insert Media
fi: Lisää media

en: Insert More Tag
fi: Erota ote

en: Insert Page Break tag
fi: Lisää sivunvaihtoelementti

en: Insert Read More tag
fi: Lue lisää -tagi

en: Insert audio playlist
fi: Lisää audiosoittolista

en: Insert column after
fi: Lisää sarake jälkeen

en: Insert column before
fi: Lisää sarake ennen

en: Insert date/time
fi: Lisää päivämäärä/aika

en: Insert from URL
fi: URL-osoitteesta

en: Insert gallery
fi: Lisää galleria

en: Insert image
fi: Lisää kuva

en: Insert into page
fi: Lisää sivulle

en: Insert into post
fi: Lisää tekstiin

en: Insert link
fi: Lisää linkki

en: Insert row after
fi: Lisää rivi jälkeen

en: Insert row before
fi: Lisää rivi ennen

en: Insert table
fi: Lisää taulukko

en: Insert video
fi: Lisää video

en: Insert video playlist
fi: Upota videosoittolista

en: Insert/edit image
fi: Lisää kuva / Kuvan ominaisuudet

en: Insert/edit link
fi: Lisää tai muokkaa linkkiä

en: Insert/edit link (Alt + Shift + A)
fi: Lisää/muokkaa linkki(ä) (Alt + Shift + A)

en: Insert/edit video
fi: Lisää video/muokkaa videota

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
fi: Tälle XML-RPC-metodille ei annettu tarpeeksi argumentteja.

en: Invalid Taxonomy
fi: Luokittelu ei kelpaa

en: Invalid activation key.
fi: Aktivointiavain ei kelpaa.

en: Invalid attachment ID.
fi: Virheellinen liitteen tunnus.

en: Invalid author ID.
fi: Väärä kirjoittajan ID.

en: Invalid comment ID.
fi: Kommentin ID ei kelpaa.

en: Invalid comment status.
fi: Kommentin tila ei kelpaa.

en: Invalid file type
fi: Tiedoston tyyppi ei kelpaa

en: Invalid key
fi: Avain ei kelpaa

en: Invalid menu ID.
fi: Virheellinen valikon ID.

en: Invalid object ID
fi: Objektin tunnus ei kelpaa.

en: Invalid post
fi: Virheellinen artikkeli

en: Invalid post ID
fi: Artikkelin tunnus ei kelpaa

en: Invalid post ID.
fi: Artikkelin tunnus ei kelpaa.

en: Invalid post format
fi: Virheellinen artikkelimuoto.

en: Invalid post type
fi: Väärä artikkelityyppi

en: Invalid taxonomy
fi: Luokittelu ei kelpaa

en: Invalid term ID
fi: Termin ID ei kelpaa.

en: Invalid user ID
fi: Käyttäjän tunnus ei kelpaa

en: Invalid user ID.
fi: Virheellinen käyttäjän ID.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
fi:  %2$s:lla on väärä arvo %1$s. Arvon tulisi olla välillä %3$s ja %4$s.

en: Is there no link to us?
fi: Eikö tänne ole linkkejä?

en: Italic
fi: Kursivointi

en: Italic (Ctrl + I)
fi: Kursiivi (Ctrl + I)

en: Jan_January_abbreviation
fi: Tam_Tammikuu_abbreviation

en: January
fi: tammikuu

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
fi: JavaScript on otettava käyttöön tämän toiminnon käyttämiseksi.

en: Jul_July_abbreviation
fi: Hei_Heinäkuu_abbreviation

en: July
fi: heinäkuu

en: Jun_June_abbreviation
fi: Kes_Kesäkuu_abbreviation

en: June
fi: kesäkuu

en: Just a username, please.
fi: Vain käyttäjänimi, kiitos.

en: Just write.
fi: Kirjoita.

en: Justify
fi: Tasaa teksti molempiin reunoihin

en: Justify Text
fi: Tasaa teksti

en: Keyboard Shortcuts
fi: Näppäinoikotiet

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Large
fi: Iso

en: Large size image height
fi: Suuren kuvan korkeus

en: Large size image width
fi: Suuren kuvan leveys

en: Last Post
fi: Viimeinen artikkeli

en: Last updated
fi: Päivitetty

en: Last updated: %s
fi: Päivitetty: %s

en: Leave a Comment
fi: Jätä kommentti

en: Leave a Reply
fi: Vastaa

en: Leave a Reply to %s
fi: Vastaa käyttäjälle %s

en: Leave a comment
fi: Kirjoita kommentti

en: Left
fi: Vasemmalle

en: Length:
fi: Pituus:

en: Letter
fi: Kirjain

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
fi: Rivin- ja kappaleenvaihdot automaattisia, sähköpostiosoitetta ei näytetä koskaan, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> sallittu: <code>%s</code>

en: Link CSS Class
fi: Linkin CSS-luokka

en: Link Categories
fi: Linkkien kategoriat

en: Link Category
fi: Kategoria

en: Link ID
fi: Linkin ID

en: Link Rel
fi: Linkin rel

en: Link To
fi: Linkin kohde

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
fi: Ankkuri

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
fi: Ankkurit

en: Link rating
fi: Luokittelu

en: Link title
fi: Linkkiotsikko

en: Link to Attachment Page
fi: Linkki liitesivulle

en: Link to Media File
fi: Linkki mediatiedostoon

en: Links
fi: Linkit

en: Links for %s
fi: Linkit kohteelle %s

[ctx: Links widget]
en: Random
fi: Satunnainen

en: List
fi: Lista

en: List View
fi: Listanäkymä

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Log in to Reply
fi: Kirjaudu sisään vastataksesi

en: Log in to leave a Comment
fi: Kirjaudu sisään kommentoidaksesi

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Log out &raquo;
fi: Kirjaudu ulos &raquo;

en: Log out of this account
fi: Kirjaudu ulos

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
fi: Kirjautunut nimellä <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
fi: Kirjauduttu sisään nimellä <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Kirjaudu ulos tältä tililtä">Kirjaudu ulos &raquo;</a>

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
fi: Kirjauduttu sisään käyttäjänä <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Kirjaudu ulos tästä tilistä">Kirjaudu ulos?</a>

en: Login Address (URL)
fi: Kirjautumisosoite (URL)

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
fi: Linkkejä kirjautumiseen, RSS-syötteisiin ja WordPress.org:iin.

en: Loop
fi: Silmukka

en: Lost Password
fi: Salasana hukassa?

en: Lost your password?
fi: Salasana hukassa?

en: M_Monday_initial
fi: Ma_Maanantai_initial

en: Mail (will not be published)
fi: Sähköposti (ei julkaista)

en: Maintenance
fi: Ylläpitotila

en: Manage Audio
fi: Hallinnoi äänitiedostoja

en: Manage Comments
fi: Hallinnoi kommentteja

en: Manage Images
fi: Hallinnoi kuvia

en: Manage Video
fi: Hallinnoi videoita

en: Manual Offsets
fi: Manuaaliset siirtymät

en: Mar_March_abbreviation
fi: Maa_Maaliskuu_abbreviation

en: March
fi: maaliskuu

en: Match case
fi: Huomioi isot ja pienet kirjaimet

en: Maximum upload file size: %s.
fi: Suurin sallittu tiedostokoko: %s.

en: May
fi: toukokuu

en: May_May_abbreviation
fi: Tou_Toukokuu_abbreviation

en: Media File
fi: Mediatiedosto

en: Media Library
fi: Mediakirjasto

en: Media library (Alt + Shift + M)
fi: Mediakirjasto (Alt + Shift + M)

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Medium size image height
fi: Keskikokoisen kuvan korkeus

en: Medium size image width
fi: Keskikokoisen kuvan leveys

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
fi: Muisti loppui. Kokeile pienempää tiedostoa.

en: Menu
fi: Valikko

en: Menus
fi: Valikot

en: Merge table cells
fi: Yhdistä taulukon solut

en: Middle
fi: Keskelle

en: Mismatch
fi: Ei täsmää

en: Missing Attachment
fi: Liite puuttuu

en: Mission complete. Message <strong>%s</strong> deleted.
fi: Tehtävä suoritettu. Viesti <strong>%s</strong> poistettu.

en: Mon
fi: ma

en: Monday
fi: maanantai

en: Month: %s
fi: Kuukausi: %s

en: Move down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move to another area&hellip;
fi: Siirrä toiseen alueeseen&hellip;

en: Move up
fi: Siirrä ylöspäin

[ctx: Move widget]
en: Move
fi: Siirrä

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
fi: kaikki

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
fi: blogi

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
fi: ei mikään

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
fi: käyttäjä

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
fi: Sisällettävä ainakin 4 merkkiä, vain kirjaimet ja numerot hyväksytään. Tunnusta ei voi muuttaa, joten valitse harkiten!

en: Mute
fi: Hiljennä

en: Mute Toggle
fi: Ääni päälle/pois

en: My Account
fi: Oma käyttäjätili

en: My Sites
fi: Minun sivustoni

en: Name
fi: Nimi

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
fi: Teksti

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
fi: Nimi

en: Navigation
fi: Navigointi

en: Navigation Menu
fi: Navigaatiovalikko

en: Navigation Menu Item
fi: Navigaatiovalikon kohta

en: Navigation Menu Items
fi: Navigaatiovalikon kohdat

en: Navigation Menus
fi: Navigaatiovalikot

en: Need more help? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>We got it</a>.
fi: Jos tarvitset lisäapua, lue ohjeet <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>wp-config.php -tiedoston muokkaamiseen (englanniksi)</a>.

en: Network Admin
fi: Verkon hallinta

en: Network Admin: %s
fi: Verkon hallinta: %s

en: New %1$s Site: %2$s
fi: Uusi %1$s-sivusto: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
fi: Uusi %1$s käyttäjä: %2$s

en: New Category Name
fi: Uusi kategorian nimi

en: New Link Category Name
fi: Uuden kategorian nimi

en: New Page
fi: Uusi sivu

en: New Post
fi: Uusi artikkeli

en: New Site Registration: %s
fi: Uusi sivusto rekisteröity: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
fi: Uusi sivusto: %1$s
    URL: %2$s
    Käyttäjän IP: %3$s
    
    Ota nämä ilmoitukset pois käytöstä: %4$s

en: New Tag Name
fi: Uusi avainsanan nimi

en: New User Registration: %s
fi: Uusi käyttäjä: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
fi: Uusi käyttäjä: %1$s
    Käyttäjän IP: %2$s
    
    Ota nämä ilmoitukset pois käytöstä: %3$s

en: New comment on your post "%s"
fi: Uusi kommentti artikkeliisi "%s"

en: New document
fi: Uusi tiedosto

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New pingback on your post "%s"
fi: Uusi päivitysilmoitus artikkeliisi "%s"

en: New trackback on your post "%s"
fi: Uusi paluuviite artikkeliisi "%s"

en: New user registration on your site %s:
fi: Uusi käyttäjärekisteröinti sivustollasi %s:

en: Newer Comments &raquo;
fi: Uudemmat kommentit &raquo;

en: Newer posts
fi: Uudemmat artikkelit

en: Next
fi: Seuraava

en: Next &gt;
fi: Seuraava &raquo;

en: Next &raquo;
fi: Seuraava &raquo;

en: Next Page &raquo;
fi: Seuraava sivu &raquo;

en: Next Post
fi: Seuraava artikkeli

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: No
fi: Ei

en: No Comments
fi: Ei kommentteja

en: No Repeat
fi: Ei toistoa

en: No alignment
fi: Ei tasausta

en: No categories
fi: Ei kategorioita

en: No color
fi: Ei väriä

en: No comments yet.
fi: Ei kommentteja.

en: No connection to server
fi: Ei yhteyttä palvelimeen

en: No editor could be selected.
fi: Muokkainta ei voitu ottaa käyttöön.

en: No file selected
fi: Tiedostoa ei ole valittu

en: No image selected
fi: Kuvaa ei ole valittu

en: No image set
fi: Kuvaa ei ole asetettu

en: No items found.
fi: Kohteita ei löytynyt.

en: No login ID submitted
fi: käyttäjätunnusta ei ole annettu

en: No media attachments found.
fi: Yhtään liitettyä mediatiedostoa ei löytynyt.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
fi: Yhtään valikoita ei ole vielä luotu. <a href="%s">Luo valikoita</a>.

en: No more comments found.
fi: Ei kommentteja.

en: No msg number submitted
fi: Viestin numeroa ei ole annettu.

en: No pages found in Trash.
fi: Roskakori on tyhjä.

en: No pages found.
fi: Ei sivuja.

en: No password submitted
fi: salasanaa ei ole annettu

en: No posts found in Trash.
fi: Roskakori on tyhjä.

en: No posts found.
fi: Artikkeleita ei löytynyt.

en: No results found.
fi: Ei tuloksia.

en: No search term specified. Showing recent items.
fi: Et syöttänyt hakusanaa. Näytetään uusimmat kohteet.

en: No server banner
fi: Palvelin ei lähettänyt omaa tunnistettaan

en: No server specified
fi: Palvelinta ei määritelty

en: No tags found.
fi: Avainsanoja ei löytynyt

en: Nonbreaking space
fi: Sitova välilyönti

en: None
fi: Ei mitään

en: Nov_November_abbreviation
fi: Mar_Marraskuu_abbreviation

en: November
fi: marraskuu

en: Number of comments to show:
fi: Näytettävät kommentit:

en: Number of links to show:
fi: Näytettävien linkkien määrä:

en: Number of posts to show:
fi: Näytettävien artikkeleiden lukumäärä:

en: Numbered list
fi: Numeroitu lista

en: Oct_October_abbreviation
fi: Lok_Lokakuu_abbreviation

en: October
fi: lokakuu

en: Older posts
fi: Vanhemmat artikkelit

en: Once Daily
fi: Kerran  päivässä

en: Once Hourly
fi: Kerran tunnissa

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
fi[0]: Yksi vastaus artikkeliin %2$s
fi[1]: %1$s vastausta artikkeliin %2$s

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
fi: Yksi tai useampi tietokantataulu ei ole saatavilla. Tietokanta voi vaatia <a href="%s">korjausta</a>.

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
fi: Uninstall-hookissa voi käyttää vain staattista luokkametodia tai funktiota.

en: Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed.
fi: Vain pienet kirjaimet (a-z) ja numerot ovat sallittuja.

en: Oops: %s
fi: Oho: %s

en: Open link in a new window/tab
fi: Avaa linkki uuteen ikkunaan tai välilehteen

en: Or link to existing content
fi: tai linkitä olemassa olevaan sisältöön

en: Ordered list (Alt + Shift + O)
fi: Järjestetty lista (Alt + Shift + O)

en: Page %s
fi: Sivu %s

en: Page ID
fi: Sivun ID

en: Page IDs, separated by commas.
fi: Sivujen tunnukset pilkuilla erotettuna.

en: Page break
fi: Sivunvaihto

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: Page order
fi: Sivujärjestys

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Paragraph
fi: Kappale

en: Parent Category
fi: Yläkategoria

en: Parent Category:
fi: Yläkategoria:

en: Parent Page:
fi: Yläsivu:

en: Parent term does not exist.
fi: Yläkäsitettä ei ole olemassa.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
fi: Käytä int-muuttujan sijasta parametrina taulukkoa (array), joka sisältää argumentit.

en: Password
fi: Salasana

en: Password Lost and Changed for user: %s
fi: Salasana kadonnut ja vaihdettu tunnukselle: %s

en: Password Lost and Found
fi: Palauta salasana

en: Password Protected
fi: Salasanasuojattu

en: Password Reset
fi: Salasanan palautus

en: Password reset is not allowed for this user
fi: Sinulla ei ole oikeutta salasanan palauttamiseen

en: Password:
fi: Salasana:

en: Password: %s
fi: Salasana: %s

en: Paste
fi: Liitä

en: Paste as text
fi: Liitä muotoilemattomana

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
fi: Teksti liitetään nyt muotoilemattomana, kunnes poistat tämän asetuksen käytöstä.

en: Paste table row after
fi: Liitä taulukon rivi jälkeen

en: Paste table row before
fi: Liitä taulukon rivi ennen

en: Paste your embed code below:
fi: Upota koodi tähän:

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Vireellä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Vireellä <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
fi: Tarkastettavana

en: Permalink: %s
fi: Kestolinkki: %s

en: Pingback
fi: Päivitysilmoitus

en: Pingback excerpt:
fi: Ote päivitysilmoituksesta:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
fi: Päivitysilmoitus %1$s artikkeliin %2$s havaittu.

en: Pingback:
fi: Paluuviite:

en: Play/Pause
fi: Soita/pysäytä

en: Playlist Settings
fi: Soittolistan asetukset

en: Please enter a site name.
fi: Kirjoita sivuston nimi.

en: Please enter a site title.
fi: Kirjoita sivuston otsikko.

en: Please enter a username.
fi: Kirjoita käyttäjänimi.

en: Please enter a valid email address.
fi: Syötä kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
fi: Syötä käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite. Tulet saamaan linkin salasanan vaihtamiseen sähköpostitse.

en: Please include a %1$s template in your theme.
fi: Sisällytä %1$s pohja teemaasi.

en: Please log in again.
fi: Kirjaudu sisään uudelleen.

en: Please see <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">Debugging in WordPress</a> for more information.
fi: Lisätietoja: <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">Debugging in WordPress</a>

en: Please try again.
fi: Yritä uudelleen.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
fi: Kokeile tämän tiedoston siirtämistä %1$sselaimen tiedostolataajalla%2$s

en: Plugin Information:
fi: Lisäosan tiedot:

en: Plugins
fi: Lisäosat

en: Popular Tags
fi: Suositut avainsanat

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
fi: Mahdollinen syy: palveluntarjoajasi on kenties estänyt mail()-funktion käytön.

en: Post Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Post Thumbnail
fi: Artikkelikuva

[ctx: Post format]
en: Aside
fi: Sivuhuomautus

[ctx: Post format]
en: Audio
fi: Ääni

[ctx: Post format]
en: Chat
fi: Keskustelu

[ctx: Post format]
en: Gallery
fi: Galleria

[ctx: Post format]
en: Image
fi: Kuva

[ctx: Post format]
en: Link
fi: Linkki

[ctx: Post format]
en: Quote
fi: Lainaus

[ctx: Post format]
en: Standard
fi: Normaali

[ctx: Post format]
en: Status
fi: Tilapäivitys

en: Post navigation
fi: Artikkelien selaus

en: Post types cannot exceed 20 characters in length
fi: Artikkelityypit eivät voi ylittää 20 merkkiä.

en: Poster
fi: Esikatselukuva

en: Poster Image
fi: Ruutukaappaus

en: Posts by %s
fi: Kirjoittanut: %s

en: Posts navigation
fi: Artikkelien selaus

en: Posts page
fi: Artikkeleiden sivu

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
fi: Voimanlähteenä <a href="%s" title="Voimanlähteenä WordPress, moderni ja semanttinen henkilökohtainen julkaisujärjestelmä."><strong>WordPress</strong></a>

en: Powered by WordPress
fi: Moottorina WordPress

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
fi: Voimanlähteenä on WordPress, moderni ja semanttinen henkilökohtainen julkaisujärjestelmä.

en: Preload
fi: Esilataus

en: Premature end of list
fi: Lista päättyi ennenaikaisesti

en: Press return or enter to expand
fi: Suurenna paneeli painamalla enteriä

en: Press return or enter to open this panel
fi: Avaa tämä paneeli painamalla enteriä.

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Post
fi: Edellinen artikkeli

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Print
fi: Tulosta

en: Privacy:
fi: Tietosuoja:

en: Private
fi: Yksityinen

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Yksityinen <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Yksityiset <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
fi: Yksityinen: %s

en: Privately Published
fi: Yksityisesti julkaistu

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
fi: Suojattuja kommentteja: syötä salasanasi lukeaksesi niitä.

en: Protected: %s
fi: Suojattu: %s

en: Public
fi: Julkinen

en: Public, Sticky
fi: Julkinen, kiinnitetty

en: Publish
fi: Julkaise

en: Publish on:
fi: Julkaistaan:

en: Published
fi: Julkaistu

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Julkaistu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Julkaistut <span class="count">(%s)</span>

en: Published on:
fi: Julkaistu:

en: Quote
fi: Lainaus

en: RSS Error: %s
fi: Virhe RSS-syötteessä: %s

en: Random Order
fi: Satunnainen järjestys

en: Randomize suggested headers
fi: Järjestä ehdotetut otsakekuvat satunnaisesti

en: Randomize uploaded headers
fi: Järjestä otsakekuvat satunnaisesti

en: Randomizing suggested headers
fi: Satunnaistetaan

en: Randomizing uploaded headers
fi: Satunnaistetaan

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
fi: Sen sijaan, että kurottaisit hiirtä kohti napsauttaaksesi työkalupalkkia, voit käyttää näitä oikonäppäimiä. Windows- ja Linux-järjestelmissä käytetään näppäimiä Alt+&lt;kirjain>. Macintosh-järjestelmissä käytetään Ctrl+&lt;kirjain>.

en: Read more...
fi: Lue lisää...

en: Read the <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
fi: Lue <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">virheraportointisivu</a>. Jotkin sen ohjeista voivat auttaa selvittämään, että mikä meni pieleen.

en: Recent Comments
fi: Viimeisimmät kommentit

en: Recent Posts
fi: Viimeisimmät artikkelit

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Register For This Site
fi: Rekisteröidy tälle sivustolle

en: Registration Form
fi: Rekisteröintilomake

en: Registration complete. Please check your e-mail.
fi: Rekisteröinti suoritettu. Tarkista sähköpostisi.

en: Registration has been disabled.
fi: Rekisteröitymistä ei tällä hetkellä sallita.

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Remove
fi: Poista

en: Remove From Bulk Edit
fi: Poista massamuokkaustilasta

en: Remove link
fi: Poista linkki

[ctx: Reorder widgets in Customizer]
en: Reorder
fi: Vaihda järjestystä

en: Replace
fi: Korvaa

en: Replace Audio
fi: Vaihda äänitiedosto

en: Replace Image
fi: Vaihda kuva

en: Replace Video
fi: Vaihda video

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply to %s
fi: Vastaa kommenttiin %s

en: Required fields are marked %s
fi: Pakolliset kentät on merkitty %s

en: Reset Password
fi: Palauta salasana

en: Restore last draft
fi: Palauta viimeisin luonnos

en: Reverse order
fi: Käänteinen järjestys

en: Revision
fi: Versio

en: Revisions
fi: Versiot

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help
fi: Graafinen muokkain. Näytä aputoiminto painamalla Alt-Shift-H.

en: Right
fi: Oikealle

en: Robots
fi: Robotit

en: Row
fi: Rivi

en: Row group
fi: Riviryhmä

en: Row type
fi: Rivin tyyppi

en: Rows
fi: Rivit

en: S_Saturday_initial
fi: La_Lauantai_initial

en: S_Sunday_initial
fi: Su_Sunnuntai_initial

en: Sat
fi: la

en: Saturday
fi: lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save &amp; Activate
fi: Tallenna &amp; ota käyttöön

en: Save &amp; Publish
fi: Tallenna &amp; julkaise

en: Save Draft
fi: Tallenna luonnos

en: Save and preview changes before publishing them.
fi: Tallenna ja esikatsele muutoksia ennen niiden julkaisemista.

en: Save as Pending
fi: Tallenna arvioitavaksi

en: Save failed.
fi: Tallentaminen epäonnistui.

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Saved.
fi: Tallennettu.

en: Saving Draft&#8230;
fi: Luonnosta tallennetaan&#8230;

en: Saving...
fi: Tallentaa...

en: Say It!
fi: Sano se!

en: Schedule
fi: Ajasta

en: Schedule for:
fi: Ajastettu:

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Ajastettu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Ajastetut <span class="count">(%s)</span>

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
fi: Skriptejä ja tyylitiedostoja ei tulisi rekisteröidä tai ottaa käyttöön ennen %1$s, %2$s, tai %3$s kutsuja.

en: Scroll
fi: Kuva vierii sivun mukana

en: Search
fi: Etsi

en: Search Categories
fi: Etsi kategorioita

en: Search Link Categories
fi: Etsi kategorioita

en: Search Media
fi: Hae mediaa

en: Search Pages
fi: Etsi sivuja

en: Search Posts
fi: Etsi artikkeleita

en: Search Results %1$s %2$s
fi: Hakutulokset  %1$s %2$s

en: Search Tags
fi: Etsi avainsanoista

en: Search Widgets
fi: Etsi vimpaimia

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
fi: Hae tai käytä näppäimistösi nuolinäppäimiä kohteen valitsemiseen.

[ctx: Search widget]
en: Search
fi: Haku

en: Search widgets&hellip;
fi: Etsi vimpaimia&hellip;

en: Security error.
fi: Tietoturvavirhe.

en: Select
fi: Valitse

en: Select Category
fi: Valitse kategoria

en: Select Color
fi: Valitse väri

en: Select File
fi: Valitse tiedosto

en: Select Files
fi: Valitse tiedostot

en: Select Image
fi: Valitse kuva

en: Select Link Category:
fi: Valitse linkin kategoria.

en: Select Menu:
fi: Valitse valikko:

en: Select Month
fi: Valitse kuukausi

en: Select Poster Image
fi: Valitse ruutukaappaus

en: Select a city
fi: Valitse kaupunki

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Select an area to move this widget into:
fi: Valitse alue, johon tämä vimpain siirretään:

en: Select and Crop
fi: Valitse ja rajaa

en: Sep_September_abbreviation
fi: Syy_Syyskuu_abbreviation

en: Separate tags with commas
fi: Erottele avainsanat pilkulla

en: September
fi: syyskuu

en: Session expired
fi: Istunto on vanhentunut

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
fi: Kirjautumisesi on vanhentunut. Kirjaudu uudelleen sisään. Sinua ei siirretä pois tältä sivulta.

en: Set Featured Image
fi: Aseta artikkelikuva

en: Set featured image
fi: Aseta artikkelikuva

en: Set image
fi: Aseta kuva

en: Shift-click to edit this widget.
fi: Klikkaa shift-nappi pohjassa tämän vimpaimen muokkaamiseksi.

en: Shortlink
fi: Pikalinkki

en: Show Artist Name in Tracklist
fi: Näytä artistin nimi soittolistassa

en: Show Images
fi: Näytä kuvat

en: Show Link Description
fi: Linkin kuvaus

en: Show Link Image
fi: Linkki kuvaan

en: Show Link Name
fi: Linkin nimi

en: Show Link Rating
fi: Näytä linkin arvio

en: Show Tracklist
fi: Näytä soittolista

en: Show Video List
fi: Näytä lista videoista

en: Show hierarchy
fi: Näytä hierarkia

en: Show invisible characters
fi: Näytä piilotetut merkit

en: Show more comments
fi: Näytä enemmän kommentteja

en: Show post counts
fi: Näytä artikkeleiden lukumäärä

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sidebar %d
fi: Sivupalkki %d

en: Signup
fi: Rekisteröidy

en: Site Address (URL)
fi: Sivuston osoite (URL)

en: Site Admin
fi: Sivuston hallinta

en: Site Domain:
fi: Sivuston verkkotunnus:

en: Site Name:
fi: Sivuston nimi:

en: Site Tagline
fi: Sivuston kuvaus

en: Site Title
fi: Sivuston otsikko

en: Site Title & Tagline
fi: Sivuston otsikko ja kuvaus

en: Site Title:
fi: Sivuston otsikko:

en: Site name must be at least 4 characters.
fi: Sivuston nimessä on oltava ainakin 4 merkkiä.

en: Site registration has been disabled.
fi: Sivustojen rekisteröintiä ei tällä hetkellä sallita.

en: Sites
fi: Sivustot

en: Sites you are already a member of:
fi: Sivustot, joiden jäsen olet:

en: Size
fi: Koko

en: Skip Cropping
fi: Ohita rajaus

en: Skip to toolbar
fi: Siirry työkalupalkkiin

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
fi: Hidasta vähän, ei sinun noin usein tarvitse tarkistaa sähköpostiasi!

en: Software Name
fi: Ohjelmiston nimi

en: Software Version
fi: Ohjelmiston versio

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
fi: Joku pyysi, että seuraavan tilin salasana vaihdettaisiin:

en: Sorry, comments are closed for this item.
fi: Tätä ei voi kommentoida.

en: Sorry, deleting the term failed.
fi: Käsitteen poistaminen ei onnistunut.

en: Sorry, editing the term failed.
fi: Käsitteen muokkaaminen ei onnistunut.

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
fi: Pahoittelut, uusia rekisteröintejä ei oteta juuri nyt vastaan.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
fi: Valitettavasti artikkeleja, jotka vastaisivat hakusanaasi, ei löytynyt.

en: Sorry, no such page.
fi: Sivua ei ole.

en: Sorry, no such post.
fi: Artikkelia ei ole.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
fi: Valitettavasti yhtä näistä luokitteluista ei voi käyttää tässä sisältötyypistä.

en: Sorry, revisions are disabled.
fi: Versiointi on poissa käytöstä.

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
fi: Pahoittelemme, mutta sivustojen nimet eivät voi sisältää merkkiä &#8220;_&#8221;!

en: Sorry, site names must have letters too!
fi: Sivuston nimessä on oltava kirjaimia!

en: Sorry, that email address is already used!
fi: Valitettavasti tämä sähköpostiosoite on jo käytössä!

en: Sorry, that email address is not allowed!
fi: Valitettavasti tämä sähköpostiosoite ei ole sallittu!

en: Sorry, that file cannot be edited.
fi: Valitettavasti tätä tiedostoa ei voi muokata.

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
fi: Valitettavasti avain ei näytä kelpaavan.

en: Sorry, that key has expired. Please try again.
fi: Avain on vanhentunut. Yritä uudelleen.

en: Sorry, that site already exists!
fi: Pahoittelut, tuo sivusto on jo olemassa!

en: Sorry, that site is reserved!
fi: Tuo sivusto on valitettavasti varattu!

en: Sorry, that username already exists!
fi: Valitettavasti tämä käyttäjätunnus on jo käytössä!

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
fi: Kommentin muokkaus epäonnistui. Jotain meni pieleen.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
fi: Valitettavasti kommenttilomake on suljettu.

en: Sorry, the new category failed.
fi: Kategorian lisääminen epäonnistui.

en: Sorry, the user cannot be updated.
fi: Käyttäjää ei voida päivittää.

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
fi: Pahoittelut, käyttäjätunnukset eivät voi sisältää merkkiä &#8221;_&#8221;!

en: Sorry, usernames must have letters too!
fi: Käyttäjänimessä pitää olla myös kirjaimia!

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
fi: Sinulla ei valitettavasti ole oikeutta lisätä uutta käsitettä yhteen annetuista luokitteluista.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta lisätä käsitteitä yhteen näistä luokitteluista.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta suojata tämän tyyppisiä artikkeleita salasanalla.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta merkitä tämän tyyppisiä artikkeleita yksityiseksi

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
fi: Et voi poistaa tätä artikkelia.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type
fi: Et voi muokata tämän tyyppisiä artikkeleita

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
fi: Sinulla ei ole artikkelien muokkaamiseen tarvittavia oikeuksia.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
fi: Valitettavasti et voi muokata tätä tiedostomuotoa.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
fi: Et voi muokata tätä artikkelia.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta julkaista artikkeleita tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta julkaista sivuja tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta julkaista tämän sisältötyypin artikkeleita.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta julkaista artikkeleita tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta kiinnittää tätä artikkelia etusivulle.

en: Sorry, you can not edit this post.
fi: Sinulla ei ole tämän artikkelin muokkaukseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you cannot edit comments.
fi: Sinulla ei ole kommenttien muokkaamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you cannot edit pages.
fi: Sinulla ei ole sivujen muokkaamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
fi: Pahoittelemme, et voi muokata artikkeleita tällä sivustolla.

en: Sorry, you cannot edit this page.
fi: Sinulla ei ole sivun muokkaamiseen tarvittavia oikeuksia.

en: Sorry, you cannot edit this post.
fi: Sinulla ei ole tämän artikkelin muokkaukseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you cannot edit users.
fi: Sinulla ei ole käyttäjien muokkaamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you cannot edit your profile.
fi: Sinulla ei ole profiilisi muokkaamiseen tarvittavia oikeuksia.

en: Sorry, you cannot list users.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia listata käyttäjiä.

en: Sorry, you cannot publish this post.
fi: Et valitettavasti voi julkaista tätä artikkelia.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
fi: Yksityistä artikkelia ei voi kiinnittää etusivulle.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole oikeutta nähdä tämän käyttäjän tietoja.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
fi: Sinulla ei ole kategorian lisäämiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
fi: Sinulla ei ole tämän artikkelin poistamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
fi: Sinulla ei ole tämän sivun poistamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
fi: Sinulla ei ole tämän artikkelin poistamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
fi: Sinulla ei ole tämän sivun muokkaukseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
fi: Sinulla ei ole tämän artikkelin muokkaukseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
fi: Sinulla ei ole tämän sivun julkaisemiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
fi: Sinulla ei ole tämän artikkelin julkaisemiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you may not use that site name.
fi: Et voi valitettavasti käyttää tuota sivuston nimeä.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
fi: Pahoittelut, tarvitset artikkelien muokkausoikeudet jotta voit nähdä kategorialuettelon.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
fi: Pahoittelut, tarvitset artikkelien muokkausoikeudet jotta voit nähdä avainsanaluettelon.

en: Sorry, you must be able to edit posts to this site in order to view categories.
fi: Pahoittelemme, sinun pitää pystyä muokkaamaan artikkeleita nähdäksesi kategoriat.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
fi: Kommentointi on sallittu vain sisäänkirjautumisen jälkeen.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
fi: Tallennus epäonnistui. Jotain meni pieleen.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
fi: Tallennus epäonnistui. Jotain meni pieleen.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
fi: Käsitettä ei voitu luoda. Jokin meni vikaan.

en: Sort by:
fi: Lajittele:

en: Source
fi: Lähde

en: Source code
fi: Lähdekoodi

en: Spam it: %s
fi: Merkitse roskaviestiksi: %s

en: Special character
fi: Erikoismerkki

en: Split table cell
fi: Jaa solu

en: Static Front Page
fi: Staattinen etusivu

en: Still waiting for your email?
fi: Odotatko vielä sähköpostia?

en: Strength indicator
fi: Salasanan vahvuus

en: Strikethrough
fi: Yliviivaus

en: Strong
fi: Erinomainen

en: Style
fi: Tyyli

en: Stylesheet
fi: Tyylitiedosto

en: Stylesheet is missing.
fi: Tyylitiedosto puuttuu.

en: Stylesheet is not readable.
fi: Tyylitiedostoa ei voida lukea.

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Submitted on:
fi: Lähetetty:

en: Subscript
fi: Alaviite

en: Suggested image dimensions:
fi: Suositeltu kuvakoko:

en: Sun
fi: su

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Superscript
fi: Yläviite

en: Support Forums
fi: Tukifoorumit

en: T_Thursday_initial
fi: To_Torstai_initial

en: T_Tuesday_initial
fi: Ti_Tiistai_initial

en: Table cell properties
fi: Solun ominaisuudet

en: Table properties
fi: Taulukon ominaisuudet

en: Table row properties
fi: Rivin ominaisuudet

en: Tag Cloud
fi: Avainsanapilvi

en: Tag: %s
fi: Avainsana: %s

en: Tagline
fi: Kuvaus

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Tags:
fi: Avainsanat:

en: Taxonomies cannot exceed 32 characters in length
fi: Taksonomian nimi ei voi olla yli 32 merkkiä pitkä

en: Taxonomy:
fi: Luokittelu:

en: Template
fi: Sivupohja

en: Template is missing.
fi: Sivupohja puuttuu.

en: Text
fi: Teksti

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
fi: Tätä sähköpostiosoitetta on jo käytetty. Tarkista sähköpostisi saapuneet kansio aktivointiviestin varalta. Mikäli et tee mitään, voit käyttää sähköpostiosoitetta uudelleen muutaman päivän kuluttua.

en: That name is not allowed.
fi: Nimi ei kelpaa.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
fi: Sivusto on tällä hetkellä varattu mutta se saattaa vapautua muutaman päivän kuluttua.

en: That user does not exist.
fi: Käyttäjää ei ole olemassa

en: That username is already activated.
fi: Tämä käyttäjätunnus on jo käytössä.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
fi: Tämä käyttäjätunnus on tällä hetkellä varattu, mutta saattaa vapautua muutaman päivän sisällä.

en: That username is not allowed.
fi: Käyttäjänimi ei kelpaa.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
fi: "%s"-teema ei ole kelvollinen isäntäteema (parent theme).

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
fi: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> tämän merkinnän paluuviitteeseen: <em>%s</em>

en: The <code>%s</code> option is deprecated for the family of <code>bloginfo()</code> functions.
fi: Optio <code>%s</code> on vanhentunut. Käytä sen sijaan <code>bloginfo()</code>-funktioita.

en: The GD image library is not installed.
fi: GD-kuvankäsittelykirjastoa ei ole asennettu.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
fi: Palvelimen SSL-sertifikaattia ei voitu vahvistaa.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
fi: Sivuston osoite jonka annoit ei ollut kelvollinen URL-osoite. Anna kelvollinen URL-osoite.

en: The URL to the admin area
fi: Ohjausnäkymän URL

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
fi: Antamasi WordPress-osoite ei ollut kelvollinen URL-osoite. Syötä kelvollinen URL-osoite.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
fi: Muutokset häviävät mikäli poistut tältä sivulta.

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
fi: Vakio <code>VHOST</code> <strong>on vanhentunut</strong>. Käytä boolean-vakiota <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> tiedostossa wp-config.php aliverkkotunnuksen asennuksen käyttöön ottamiseksi. Käytä funktiota is_subdomain_install() tarkistaaksesi, onko kyseessä aliverkkotunnusasennus.

en: The e-mail could not be sent.
fi: Sähköpostiviestiä ei voitu lähettää.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
fi: Antamasi sähköpostiosoite ei ollut kelvollinen. Kirjoita kelvollinen osoite

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
fi: Seuraavat oikonäppäimet käyttävät näppäinyhdistelmää: Alt + Shift +kirjain.

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
fi: Tämä ei kuvaa todellista päivämäärää: kuukausi %1$s, päivä %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
fi: Tämä ei kuvaa todellista päivämäärää: vuosi %1$s, kuukausi %2$s, päivä %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
fi: Annettu ID ei vastaa mitään valikkokohdetta.

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
fi: Kirjautumissivu aukeaa uuteen ikkunaan. Sisäänkirjautumisen jälkeen voit sulkea sen ja palata tälle sivulle.

en: The menu ID should not be empty.
fi: Valikon ID ei voi olla tyhjä.

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
fi: Valikon nimi <strong>%s</strong> on jo käytössä. Kokeile jotain muuta.

en: The page template is invalid.
fi: Sivu ei kelpaa.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
fi: Pääteema puuttuu. Asenna "%s"-pääteema.

en: The passwords do not match.
fi: Salasanat eivät täsmää.

en: The pingback has already been registered.
fi: Päivitysilmoitus on jo rekisteröity.

en: The post cannot be deleted.
fi: Artikkelia ei voida poistaa.

en: The post type may not be changed.
fi: Artikkelityyppiä ei voi muuttaa.

en: The post type specified is not valid
fi: Annettu artikkelityyppi ei kelpaa

en: The requested user does not exist.
fi: Pyydettyä käyttäjää ei ole olemassa.

en: The role specified is not valid
fi: Annettu rooli on virheellinen

en: The site %s is yours.
fi: Sivusto %s on nyt sinun.

en: The site is already active.
fi: Sivusto on jo aktiivinen.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
fi: Pyytämääsi sivustoa ei ole asennettu kunnolla. Ota yhteys järjestelmänvalvojaan.

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist, but you can create it now!
fi: Etsimääsi sivustoa <strong>%s</strong> ei ole olemassa, mutta voit luoda sen nyt!

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist.
fi: Etsimääsi sivustoa <strong>%s</strong> ei ole olemassa.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
fi: Polkutunnus "%s" on jo käytössä.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
fi: Lähde- ja kohdeosoite eivät saa viitata samaan resurssiin.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
fi: Lähdeosoitteesta ei löydy linkkiä kohdeosoitteeseen, joten se ei kelpaa lähteeksi.

en: The source URL does not exist.
fi: Lähdeosoitetta (URL) ei ole olemassa.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
fi: Antamaasi URL-osoitteeseen ei voida lähettää päivitysilmoitusta. Kirjoitit osoitteen väärin tai kyseinen osoite ei voi vastaanottaa päivitysilmoituksia.

en: The specified target URL does not exist.
fi: Kohdeosoitetta (URL) ei ole olemassa.

en: The term name cannot be empty.
fi: Käsitteen nimi ei voi olla tyhjä.

en: The theme directory "%s" does not exist.
fi: Teeman hakemistoa "%s" ei ole olemassa.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
fi: Syöttämäsi aikavyöhyke on virheellinen.

en: The user is already active.
fi: Käyttäjä on jo aktiivinen.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
fi: Web-selaintasi ei voida käyttää tiedostojen siirtoon. Voit ehkä käyttää laitteellesi tehtyä <a href="%s">mobiilisovellusta</a>.

en: Theme support for %1$s should be registered before the %2$s hook.
fi: Teeman tuki ominaisuudelle %1$s tulisi rekisteröidä ennen %2$s-hookia.

en: Theme without %1$s
fi: Teema ilman %1$s

en: Themes
fi: Teemat

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
fi: Pyyntöä ei voitu suorittaa yhdelläkään kokeilluista HTTP-metodeista.

en: There are no associated subtitles.
fi: Mediaan ei liity kuvatekstejä

en: There are no options for this widget.
fi: Tälle vimpaimelle ei ole asetuksia.

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
fi: Ei uusia viestejä.

en: There doesn't seem to be a <code>wp-config.php</code> file. I need this before we can get started.
fi: Tiedosto <code>wp-config.php</code> puuttuu. Se tarvitaan ennen kuin päästään alkuun.

en: There has been an error cropping your image.
fi: Kuvan rajaamisessa tapahtui virhe

en: There is a revision of this post that is more recent.
fi: Tästä artikkelista löytyy uudempi versio.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
fi: Otetta ei näytetä, koska artikkeli on suojattu.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
fi: Tapahtui konfigurointivirhe. Ota yhteyttä henkilöön, joka hallinnoi palvelinta.

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
fi: Lomakkeesta löytyi virheitä, korjaa virheet ja yritä uudelleen.

en: This action has been disabled by the administrator.
fi: Pääkäyttäjä on estänyt tämän toiminnon.

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
fi: Tämä argumentti on muutettu taulukoksi (array), jotta se vastaisi paremmin muiden cron-funktioiden toimintaa.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
fi: Tämä sisältö on suojattu salasanalla. Syötä salasanasi näyttääksesi sisällön:

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
fi: Tämä toiminto edellyttää kehyksiä. Sinulla on kehykset estetty tai selaimesi ei tue niitä.

en: This file is empty. Please try another.
fi: Tiedosto on tyhjä.

en: This file is not an image. Please try another.
fi: Tämä ei ole kuvatiedosto. Kokeilethan jotain muuta.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
fi: Tiedosto on liian suuri. Tiedostojen tulee olla pienempiä, kuin %d kt.

en: This file no longer needs to be included.
fi: Tätä tiedostoa ei enää tarvita.

en: This file type is not allowed. Please try another.
fi: Tiedoston tyyppi ei kelpaa. Kokeile toista tiedostopäätettä.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
fi: Tämä on maksimikokoa suurempi. Yritä pienemmällä uudestaan.

en: This is the short link.
fi: Tämä on pikalinkki.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
fi: Tämä sivu on validia XHTML 1.0 Transitional-koodia.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
fi: Artikkeli on salasanasuojattu. Syötä salasana katsoaksesi kommentteja.

en: This site has been archived or suspended.
fi: Sivusto on arkistoitu tai hyllytetty.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.
fi: Tätä sivustoa ei ole vielä aktivoitu. Mikäli sinulla on ongelmia sivuston aktivoinnissa, lähetä sähköpostia osoitteeseen <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.

en: This site is no longer available.
fi: Tämä sivusto ei ole enää saatavilla.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
fi: Yläkäsitettä ei voi määritellä, koska tämä taksonomia ei ole hierarkkinen.

en: This taxonomy is not hierarchical.
fi: Tämä taksonomia ei ole hierarkkinen.

en: Thu
fi: to

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Thumbnail Height
fi: Pikkukuvan korkeus

en: Thumbnail Width
fi: Pikkukuvan leveys

en: Thursday
fi: torstai

en: Tile
fi: Toista vaaka- ja pystysuunnassa

en: Tile Horizontally
fi: Toista vaakasuunnassa

en: Tile Vertically
fi: Toista pystysuunnassa

en: Time Format
fi: Kellonajan oletusmuoto:

en: Time Zone
fi: Aikavyöhyke

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
fi: Lohkot

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
fi: Muodot

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
fi: Otsikot

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
fi: Lisää malli

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
fi: Mallit

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
fi: Tiedosto

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
fi: Muoto

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
fi: Lisää

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
fi: Taulukko

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
fi: Työkalut

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
fi: Näytä

en: Title
fi: Otsikko

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
fi: Aktivoi blogisi klikkaamalla seuraavaa linkkiä:
    
    %s
    
    Aktivoinnin jälkeen saat vielä *toisen sähköpostiviestin* jossa on kirjautumistietosi.
    
    Aktivoinnin jälkeen voit vierailla sivustollasi tässä osoitteessa:
    
    %s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
fi: Käyttäjätunnuksen aktivoimiseksi, napsauta seuraavaa linkkiä:
    
    %s
    
    Aktivoinnin jälkeen saat vielä *toisen sähköpostiviestin*, jossa on tunnus ja salasana.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
fi: Vaihda fokus toiseen painikkeisiin käyttämällä sarkain-näppäintä (tab) tai nuolinäppäimiä. Palauta fokus muokkaimeen painamalla Esc-näppäintä tai käytä jotain painikkeista.

en: To reset your password, visit the following address:
fi: Palauttaaksesi salasanasi, käy seuraavassa osoitteessa:

en: Toggle Editor Text Direction
fi: Vaihda tekstin suunta

en: Toggle fullscreen mode
fi: Koko näyttö

en: Too many redirects.
fi: Liian monta uudelleenohjausta.

en: Toolbar Toggle
fi: Näytä/piilota työkalupalkki

en: Top
fi: Ylös

en: Top navigation toolbar.
fi: Ylävalikon työkalurivi.

en: Trackback
fi: Paluuviite

en: Trackback excerpt:
fi: Ote paluuviitteestä:

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
fi: Raidat (tekstitys, kuvatekstit, kuvaukset, kappaleet tai metadata)

en: Translation Updates
fi: Käännöspäivitykset

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Roskakori <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Roskakori <span class="count">(%s)</span>

en: Trash Selected
fi: Siirrä valitut roskakoriin

en: Trash it: %s
fi: Siirrä roskakoriin: %s

en: Trash widget by moving it to the inactive widgets sidebar.
fi: Poista vimpain siirtämälle se käytöstä poistetut vimpaimet -alueelle.

en: Tue
fi: ti

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Turn off Fullscreen
fi: Poistu koko näytön tilasta

en: Twice Daily
fi: Kahdesti päivässä

en: URL    : %s
fi: Verkkosivu    : %s

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
fi: Kansion %s luominen ei onnistu. Onko ylemmän tason kansio kirjoitussuojattu?

en: Unapproved
fi: Hylätyt

en: Unattached
fi: Ei liitetty

en: Uncategorized
fi: Yleinen

en: Underline
fi: Alleviivaus

en: Undo
fi: Kumoa

en: Unknown Feed
fi: Tuntematon syöte

en: Unlink (Alt + Shift + S)
fi: Poista linkki (Alt + Shift + S)

en: Unmute
fi: Ääni päälle

en: Unordered list (Alt + Shift + U)
fi: Järjestämätön lista (Alt + Shift + U)

en: Untitled
fi: Nimetön

en: Untrash
fi: Palauta roskakorista

en: Untrash Selected
fi: Palauta valitut roskakorista

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Category
fi: Päivitä kategoria

en: Update Link Category
fi: Päivitä kategoria

en: Update Tag
fi: Päivitä avainsana

en: Update audio playlist
fi: Päivitä audiosoittolista

en: Update gallery
fi: Päivitä galleria

en: Update video playlist
fi: Päivitä videosoittolista

en: Updated.
fi: Päivitetty.

en: Upload Files
fi: Siirrä tiedostoja

en: Upload Images
fi: Siirrä kuvia

en: Upload Limit Exceeded
fi: Tiedostokoon raja ylitetty

en: Upload failed.
fi: Siirto epäonnistui.

en: Upload stopped.
fi: Siirto keskeytetty.

en: Uploaded By
fi: Siirtänyt

en: Uploaded To
fi: Liitetty kohteeseen

en: Uploaded on:
fi: Siirretty:

en: Uploaded to this page
fi: Liitetty tähän sivuun

en: Uploaded to this post
fi: Liitetty tähän artikkeliin

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
fi: tai

en: Uploading
fi: Siirretään

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
fi: Käyttäjätasojen (user levels) käyttämistä lisäosissa ja teemoissa ei enää suositella. Käytä rooleja ja oikeuksia.

en: Use <code>WP_User->ID</code> instead.
fi: Käytä sen sijaan: <code>WP_User->ID</code>

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
fi: Käytä <code>get_the_author()</code>-funktiokutsua jos et halua että arvo tulostetaan.

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
fi: Käytä <code>get_trackback_url()</code> -funktiokutsua jos et halua tulostaa arvoa näkyviin.

en: Use as featured image
fi: Käytä artikkelikuvana

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
fi: Käytä "%s":n sijaan pilkkuja termien erottamiseen.

en: Use the <code>%s</code> option instead.
fi: Käytä asetusta <code>%s</code> sen sijaan.

en: User has blocked requests through HTTP.
fi: Käyttäjä on estänyt HTTP-pyynnöt.

en: User registration has been disabled.
fi: Käyttäjärekisteröintiä ei tällä hetkellä sallita.

en: User registration is currently not allowed.
fi: Käyttäjärekisteröintiä ei tällä hetkellä sallita.

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Username must be at least 4 characters.
fi: Käyttäjänimessä on oltava ainakin 4 merkkiä.

en: Username or E-mail:
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite:

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Username: %s
fi: Käyttäjänimi: %s

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
fi: Validi <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: Vertical space
fi: Välistys

en: Very weak
fi: Erittäin heikko

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Video <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Videot <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
fi: Videon tiedot

en: View Attachment Page
fi: Näytä liitteen sivu

en: View Category
fi: Näytä kategoria

en: View Page
fi: Näytä sivu

en: View Post
fi: Näytä artikkeli

en: View Tag
fi: Näytä avainsana

en: View attachment page
fi: Näytä liitteen sivu

en: Visit %s&#8217;s website
fi: Siirry kirjoittajan %s kotisivulle

en: Visit Site
fi: Vieraile sivustolla

en: Visual
fi: Graafinen

en: Visual aids
fi: Visuaalinen apu

en: W_Wednesday_initial
fi: Ke_Keskiviikko_initial

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
fi: Odota vähän pidempään. Joskus sähköpostin toimitus voi viivästyä meistä riippumattomista syistä.

en: We cannot find a title on that page.
fi: Sivulta ei löydy otsikkoa.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
fi: Lähetämme rekisteröintisähköpostisi tähän osoitteeseen. Tarkista se vielä ennen kuin jatkat!

en: Weak
fi: Heikko

en: Website
fi: Kotisivu

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
fi: Verkkosivu : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
fi: Kotisivu: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Wed
fi: ke

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
fi: Tervetuloa takaisin, %s. Täyttämällä alla olevan lomakkeen, voit <strong>perustaa uuden sivuston</strong>. Sivustojen lukumäärää ei ole rajoitettu, joten luo niitä niin monta kuin haluat, mutta kirjoita vastuullisesti!

en: What do I do now?
fi: Mitä teen nyt?

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header height of <strong>%s</strong> pixels.
fi: Teemasi suosittelee otsakekuvan korkeudeksi <strong>%s</strong> pikseliä. Voit kuitenkin rajata otsakekuvan haluamaasi kokoon <strong>Lisää uusi kuva</strong>-painikkeen painamisen jälkeen.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header size of <strong>%s &times; %s</strong> pixels.
fi: Teemasi suosittelee otsakekuvan kooksi <strong>%s &times; %s</strong> pikseliä. Voit kuitenkin rajata otsakekuvan haluamaasi kokoon <strong>Lisää uusi kuva</strong>-painikkeen painamisen jälkeen.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header width of <strong>%s</strong> pixels.
fi: Teemasi suosittelee otsakekuvan leveydeksi <strong>%s</strong> pikseliä. Voit kuitenkin rajata otsakekuvan haluamaasi kokoon <strong>Lisää uusi kuva</strong>-painikkeen painamisen jälkeen.

en: Whoops, the provided date is invalid.
fi: Hupsis, annetut tiedot ovat virheellisiä.

en: Widget moved down
fi: Vimpain siirretty alas

en: Widget moved up
fi: Vimpain siirretty ylös

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
fi: Vimpaimet ovat itsenäisiä sisältöelementtejä, jotka voidaan asettaa teemasi tarjoamiin vimpainalueisiin (joita kutsutaan usein myös sivupalkeiksi).

en: Width
fi: Leveys

en: Word count: %s
fi: Sanojen lukumäärä: %s

en: WordPress &rsaquo; Error
fi: WordPress &rsaquo; Virhe

en: WordPress &rsaquo; Success
fi: WordPress &rsaquo; OK

en: WordPress Address (URL)
fi: WordPressin osoite (URL)

en: WordPress Failure Notice
fi: WordPressin virheilmoitus

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
fi: WordPress-tietokannan virhe %1$s kyselylle %2$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
fi: WordPress-tietokannan virhe %1$s kyselylle %2$s Tekijä: %3$s

en: Words: %s
fi: Sanoja: %s

en: XML error: %s at line %d
fi: XML-virhe: %s rivillä %d

en: XML-RPC services are disabled on this site.
fi: XML-RPC-palvelut eivät ole käytössä tällä sivustolla.

en: Y/m/d
fi: j.n.Y

en: Year
fi: Vuosi

en: Year: %s
fi: Vuosi: %s

en: Yes
fi: Kyllä

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
fi: Näyttää siltä, että olet jo asentanut WordPressin. Jos haluat asentaa uudelleen, tyhjennä vanhat tietokantataulusi ensin.

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Poistetaanko valitut kohteet?
     'Peruuta' lopettaaksesi, 'OK' poistaaksesi.

en: You are about to permanently delete these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet poistamassa näitä kohteita pysyvästi.
      Paina 'Peruuta' peruaksesi toiminnon, 'OK' poistaaksesi kohteet.

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet poistamassa tätä kohdetta pysyvästi.
      Paina 'Peruuta' lopettaaksesi, tai 'OK' poistaaksesi kohteen.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet pysyvästi poistamassa tätä valikkoa
    Napsauta 'Peruuta' lopettaaksesi, 'OK' jos haluat poistaa valikon.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet siirtämässä näitä tiedostoja roskakoriin.
    Klikkaa 'Peruuta' peruaksesi tai 'OK' poistaaksesi tiedostot.

en: You are attempting to log out of %s
fi: Yrität kirjautua ulos sivustolta %s

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
fi: Luet parhaillaan <a href="%1$s/">%2$s</a> blogiarkistoa: %3$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
fi: Luet parhaillaan <a href="%1$s/">%2$s</a> blogiarkistoa päivälle %3$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
fi: Luet parhaillaan <a href="%1$s/">%2$s</a> blogiarkistoa vuodelle %3$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
fi: Luet parhaillaan <a href="%1$s/">%2$s</a> blogiarkistoa.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
fi: Luet parhaillaan arkistoa kategoriasta %s.

en: You are customizing %s
fi: Olet muokkaamassa kohdetta %s

en: You are logged in already. No need to register again!
fi: Olet jo kirjautunut sisään. Sinun ei tarvitse rekisteröityä uudestaan!

en: You are not allowed access to details about comments.
fi: Sinulla ei ole kommenttien yksityiskohtien tarkastelemiseen tarvittavia oikeuksia.

en: You are not allowed access to details about this site.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä tietoja tästä sivustosta.

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia uusien käsitteiden lisäämiseen tässä taksonomiassa.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
fi: Sinulla ei ole sivun kirjoittajan vaihtamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
fi: Sinulla ei ole artikkelin kirjoittajan vaihtamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: You are not allowed to create pages as this user.
fi: Sinulla ei ole sivujen luomiseen tarvittavaa oikeutta.

en: You are not allowed to create posts as this user.
fi: Sinulla ei ole oikeutta luoda artikkeleita tämän käyttäjän nimissä.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
fi: Et voi muokata tämän taksonomian käsitteitä.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tämän taksonomian käsitteiden poistamiseen.

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tämän taksonomian käsitteiden muokkaamiseen.

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
fi: Et saa moderoida kommentteja tällä sivustolla.

en: You are not allowed to update options.
fi: Sinulla ei ole asetusten päivittämiseen tarvittavaa oikeutta.

en: You are now logged out.
fi: Olet kirjautunut ulos.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
fi: Kirjoitat kommentteja liian nopeasti. Otahan rauhallisesti.

en: You can create a <code>wp-config.php</code> file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
fi: Tämä asennustyökalu luo <code>wp-config.php</code>-tiedoston automaattisesti, mutta se ei välttämättä toimi kaikilla palvelimilla. Voit tällöin kuitenkin luoda tiedoston käsin.

en: You can edit your menu content on the Menus screen in the Appearance section.
fi: Voit muokata valikon sisältöä kohdasta Ulkoasu > Asetukset.

en: You can see all comments on this post here:
fi: Voit lukea kaikki tähän artikkeliin tulleet kommentit täällä:

en: You can see all pingbacks on this post here:
fi: Voit nähdä kaikki tämän artikkelin päivitysilmoitukset täällä:

en: You can see all trackbacks on this post here:
fi: Voit nähdä kaikki tämän artikkelin paluuviitteet täällä:

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
fi: Et voi käyttää tätä sähköpostiosoitetta kirjautumiseen. Käytä toista sähköpostintarjoajaa.

en: You do not have permission to do that.
fi: Sinulla ei ole toimintoon tarvittavaa oikeutta.

en: You do not have permission to preview drafts.
fi: Sinulla ei ole oikeutta esikatsella luonnoksia.

en: You do not have permission to upload files.
fi: Sinulla ei ole tiedostojen siirtoon tarvittavaa oikeutta.

en: You have attempted to queue too many files.
fi: Liian monta tiedostoa jonossa.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
fi: Sinut on lisätty tälle sivustolle. Mene <a href="%s">etusivulle</a> tai <a href="%s">kirjaudu sisään</a> käyttäjätunnuksellasi ja salasanallasi.

en: You have logged in successfully.
fi: Olet kirjautunut sisään onnistuneesti.

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
fi: Hait <a href="%1$s/">%2$s</a> blogiarkistosta hakutermillä <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. Jos hakutuloksista ei löydy mitään, kokeile seuraavia linkkejä.

en: You may only upload 1 file.
fi: Lataa vain yksi tiedosto kerrallaan.

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
fi: Voit käyttää näitä <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr>-tageja ja attribuutteja: %s

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
fi: Sinun täytyy <a href="%s">kirjautua sisään</a> kommentoidaksesi.

en: You must be registered to comment
fi: Vain rekisteröityneet ja sisäänkirjautuneet käyttäjät voivat kommentoida.

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
fi: <a href="%s">Kirjaudu sisään</a>, niin voit luoda uuden sivuston.

en: You need to pass an array of types.
fi: Anna parametrina taulukko (array).

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
fi: Määrittele varmistettava nonce-toiminto käyttämällä ensimmäistä parametria.

en: Your Comment
fi: Kommenttisi

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
fi: PHP-asennuksestasi puuttuu vaadittu MySQL-laajennos.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
fi: Tilisi on aktivoitu. Voit nyt <a href="%1$s">kirjautua sisään</a> käyttäjätunnuksella &#8221;%2$s&#8221;. Tarkista sähköpostisi (%3$s), josta löydät salasanasi ja ohjeet kirjautumiseen. Jos sähköpostia ei näy, tarkista ensin roskapostikansiosi. Jos sähköpostia ei silti näy yli tuntiin, voit <a href="%4$s">nollata salasanasi</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
fi: Tilisi on aktivoitu. <a href="%1$s">Kirjaudu sisään</a> tai palaa <a href="%2$s">etusivulle</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
fi: Tilisi on aktivoitu. <a href="%1$s">Mene sivustosi etusivulle</a> tai <a href="%2$s">kirjaudu sisään</a>

en: Your account is now active!
fi: Tilisi on nyt aktivoitu!

en: Your address will be %s.
fi: Sivustosi osoite on %s.

en: Your blogroll
fi: Näyttää linkkilistan linkit

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
fi: Selaimesi ei mahdollista leikepöydän käyttöä suoraan. Käytä näppäinoikoteitä tai selaimesi muokkaa-valikkoa.

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi odottaa hyväksyntää.

en: Your email address will not be published.
fi: Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

en: Your latest posts
fi: Uusimmat artikkelisi

en: Your password has been reset.
fi: Salasanasi on palautettu.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
fi: Palvelimesi käyttää PHP-versiota %1$s, mutta WordPress %2$s vaatii vähintään version %3$s.

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
fi: Kirjautumisesi on vanhentunut. Voit kirjautua uudelleen tältä sivulta tai mennä sisäänkirjautumissivulle.

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
fi: Sivustosi osoitteessa <a href="%1$s">%2$s</a> on aktivoitu. Voit kirjautua sisään tunnuksella &#8221;%3$s&#8221;. Tarkista sähköpostistasi (%4$s) salasana ja ohjeet kirjautumiseen. Jos sähköpostia ei näy, tarkista ensin roskapostikansiosi. Jos sähköpostia ei silti näy yli tuntiin, voit <a href="%5$s">nollata salasanasi</a>.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
fi: Sivustosi uusimmat artikkelit.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
fi: Sivustosi uusimmat kommentit.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
fi[0]: Teemasi tukee %s valikkoa. Valitse mitä valikkoa haluat käyttää.
fi[1]: Teemasi tukee %s valikkoa. Valitse mikä valikko näytetään kussakin paikassa.

en: Your theme supports a static front page.
fi: Teemasi tukee staattista etusivua

en: [%1$s] Activate %2$s
fi: [%1$s] Aktivoi %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
fi: [%1$s] Kommentti: "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
fi: [%1$s] Päivitysilmoitus: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
fi: [%1$s] Arvioitavana: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
fi: [%1$s] Paluuviite: "%2$s"

en: [%s] New User Registration
fi: [%s] Uuden käyttäjän rekisteröityminen

en: [%s] Password Lost/Changed
fi: [%s] Salasana on kadonnut tai vaihdettu

en: [%s] Password Reset
fi: [%s] Salasanan vaihto

en: [%s] Your username and password
fi: [%s] Käyttäjänimesi ja salasanasi

en: abort
fi: keskeytetään

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
fi: Linkki

[ctx: add new from admin bar]
en: User
fi: Käyttäjä

[ctx: add new media]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
fi: Sivu

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
fi: Artikkeli

[ctx: adjective]
en: Approved
fi: Hyväksytty

[ctx: adjective]
en: Spam
fi: Roskaviesti

[ctx: admin bar menu group label]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
fi: Uusi

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
fi: Sininen

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
fi: Kahvi

[ctx: admin color scheme]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
fi: Ektoplasma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
fi: Vaalea

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
fi: Keskiyö

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
fi: Valtameri

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
fi: Auringonnousu

en: apop authentication failed
fi: apop-autentikointi epäonnistui

[ctx: auto preload]
en: Auto
fi: Automaattinen

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
fi: kirjoittanut %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: close tags
fi: Sulje tagit

en: connection does not exist
fi: yhteyttä ei ole olemassa

en: connection not established
fi: yhteyttä ei muodostettu

[ctx: custom header]
en: Hide image
fi: Piilota kuva

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
fi: Aiemmin siirretty

[ctx: custom headers]
en: Suggested
fi: Suositellut

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
fi: j.n.Y

en: domain
fi: verkkotunnus

[ctx: editor button]
en: Code
fi: Koodi

[ctx: editor button]
en: Left to right
fi: Vasemmalta oikealle

[ctx: editor button]
en: Right to left
fi: Oikealta vasemmalle

[ctx: editor button]
en: Show blocks
fi: Näytä lohkot

[ctx: find/replace]
en: Find
fi: Etsi

[ctx: find/replace]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: find/replace]
en: Prev
fi: Edellinen

[ctx: find/replace]
en: Replace
fi: Korvaa

[ctx: find/replace]
en: Replace all
fi: Korvaa kaikki

[ctx: find/replace]
en: Replace with
fi: Korvaava teksti

[ctx: find/replace]
en: Whole words
fi: Kokonaiset sanat

en: fullscreen
fi: koko ruutu

en: g:i a
fi: H:i

[ctx: header image]
en: Add new image
fi: Lisää uusi kuva

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
fi: Vaakasuuntainen tasaus

en: https://wordpress.org/
fi: https://fi.wordpress.org/

en: https://wordpress.org/support/
fi: https://fi.forums.wordpress.org/

en: l, F jS, Y
fi: l\n\a j. F\t\a Y

[ctx: label]
en: Search for:
fi: Haku:

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
fi: Mukauta...

[ctx: links widget]
en: All Links
fi: Kaikki linkit

[ctx: list style]
en: Circle
fi: Ympyrä

[ctx: list style]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: list style]
en: Disc
fi: Kiekko

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
fi: Pienet kirjaimet

[ctx: list style]
en: Lower Greek
fi: Pienet kreikkalaiset kirjaimet

[ctx: list style]
en: Lower Roman
fi: Pienet roomalaiset

[ctx: list style]
en: Square
fi: Neliö

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
fi: Isot kirjaimet

[ctx: list style]
en: Upper Roman
fi: Isot roomalaiset

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
fi: (ei otsikkoa)

en: moved to the trash.
fi: siirretty roskakoriin.

en: new WordPress Loop
fi: uusi WordPress-silmukka

en: no login ID submitted
fi: käyttäjätunnusta ei ole annettu

[ctx: noun]
en: Comment
fi: Kommentti

[ctx: noun]
en: Trash
fi: Roskakori

en: of
fi: /

[ctx: opening curly double quote]
en: &#8220;
fi: &#8221;

[ctx: opening curly single quote]
en: &#8216;
fi: &#8217;

[ctx: page]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: password strength]
en: Medium
fi: Keskikokoinen

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
fi: Haku &hellip;

[ctx: post]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: post]
en: Draft
fi: Luonnos

[ctx: post]
en: Pending
fi: Vireillä

[ctx: post]
en: Private
fi: Yksityinen

[ctx: post]
en: Published
fi: Julkaistu

[ctx: post]
en: Scheduled
fi: Odottaa julkaisua

[ctx: post]
en: Trash
fi: Roskakori

[ctx: post format]
en: Format
fi: Muoto

[ctx: post format archive title]
en: Asides
fi: Sivuhuomautukset

[ctx: post format archive title]
en: Audio
fi: Äänitiedostot

[ctx: post format archive title]
en: Chats
fi: Keskustelut

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
fi: Galleriat

[ctx: post format archive title]
en: Images
fi: Kuvat

[ctx: post format archive title]
en: Links
fi: Linkit

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
fi: Lainaukset

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
fi: Tilapäivitykset

[ctx: post format archive title]
en: Videos
fi: Videot

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
fi: %1$s %2$s, %3$s sitten (%4$s)

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
fi: %1$s [Automaattinen tallenne]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
fi: %1$s [Nykyinen versio]

[ctx: post type general name]
en: Pages
fi: Sivut

[ctx: post type general name]
en: Posts
fi: Artikkelit

[ctx: post type singular name]
en: Page
fi: Sivu

[ctx: post type singular name]
en: Post
fi: Artikkeli

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i
fi: d.n.Y \k\l\o G.i

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i:s
fi: j.n.Y H:i:s

en: sitename
fi: sivustonnimi

[ctx: spellcheck]
en: Finish
fi: Valmis

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
fi: Ohita

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
fi: Ohita kaikki

[ctx: submit button]
en: Search
fi: Hae

[ctx: table body]
en: Body
fi: Sisältö

[ctx: table cell]
en: Cell
fi: Solu

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: table column]
en: Column
fi: Sarake

[ctx: table columns]
en: Cols
fi: Sarakkeet

[ctx: table footer]
en: Footer
fi: Alatunniste

[ctx: table header]
en: Header
fi: Otsake

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
fi: Avainsanat

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
fi: Kategoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
fi: Avainsana

en: text direction
fi: tekstin suunta

[ctx: translations]
en: Available
fi: Saatavilla

[ctx: translations]
en: Installed
fi: Asennettu

[ctx: verb]
en: Trash
fi: Siirrä roskakoriin

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
fi: Pystysuuntainen tasaus

[ctx: video or audio]
en: Length
fi: Pituus

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
fi: %1$s: %2$s
